Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Yahoo i PayPal zablokowane w Indonezji

Wyszukiwarka Yahoo nie odpowiedziała na oczekiwania indonezyjskich władz i teraz ma kłopoty

Indonezja zablokowała wyszukiwarkę Yahoo, firmę płatniczą PayPal i kilka witryn z grami z powodu nieprzestrzegania zasad licencyjnych. 

Indonezyjskie przepisy ustanowione w listopadzie 2020 roku dają tamtejszym władzom szerokie uprawnienia, zgodnie z którymi mogą zmuszać platformy internetowe do ujawniania danych wskazanych użytkowników oraz zmuszać odbiorców do usuwania treści uznanych za niezgodne z prawem lub "zakłócających porządek publiczny". W ciągu czterech godzin, jeśli sprawa zostanie uznana za pilną. A jeśli nie, to w ciągu doby.

Kilka firm zaakceptowało warunki przed terminem upływającym w piątek. W tym takie, jak: Alphabet Google, Meta Platforms z serwisami Facebook, Instagram i WhatsApp oraz Amazon.

Semuel Abrijani Pangerapan, wysoki rangą urzędnik w Indonezyjskim Ministerstwie Komunikacji, podał informację, że zablokowane strony internetowe to m.in. Yahoo, PayPal i strony z grami, takie jak Steam, Dota2, Counter-Strike i EpicGames.

Ze względu na liczne protesty dostęp do PayPal został czasowo odblokowany, ale tylko na chwilę.

Indonezja to jeden z najbardziej chłonnych użytkowników internetu. Jest ich tam ok. 191 mln.

(MAC, 02.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.