Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowe wydanie specjalne „Tygodnika Powszechnego” – o cielesności, seksie i ciałopozytywności

Cena wydania „Ciało się udało” wyniesie 28 zł, numer przygotowano w nakładzie 16 tys. egzemplarzy

17 sierpnia do sprzedaży trafi podwójne „Tygodnik Powszechny – Wydanie Specjalne” poświęcone ciału i cielesności. W sprzedaży będzie dostępne przez trzy miesiące.

W kwartalniku wydanym pod hasłem „Ciało się udało” znajdziemy teksty o ciałopozytywności i życiu z niepełnosprawnościami, asanach i orgazmach, anatomii i sile dotyku, modzie i kosmetykach, a także filmach i książkach pokazujących fenomen ludzkiej cielesności.

Tematy tabu w "Tygodniku Powszechnym"

W wydaniu pojawią się materiały m.in. Iwony Chmielewskiej, Marka Bieńczyka, Szczepana Twardocha, Doroty Masłowskiej, Tadeusza Rolkego, Tomasza Stawiszyńskiego, Beaty Niedźwieckiej.

Czytaj też: Ringier Axel Springer uruchamia bazę ekspertek. Ma wesprzeć w mediach głos specjalistek

Jak mówi redaktorka prowadząca Monika Ochędowska, wydanie specjalne będzie poświęcone "wszystkim aspektom ciała, także tym podlegającym tabu, jak pornografia, której w czasie pandemii skonsumowaliśmy więcej niż kiedykolwiek”.

– Zamiast to zjawisko krytykować, zastanawiamy się, dlaczego w ten sposób oswajamy dzisiaj najgłębsze lęki. Ale sporą część tego wydania postanowiliśmy poświęcić zmysłowej przyjemności, udowodnić, że ciało nam się w gruncie rzeczy udało. Ze smakoszami chwalimy beztroskę uczty, zapominając o kaloriach, z seksuolożkami uczymy się przyjemności doświadczania siebie – dodaje Ochędowska, podkreślając, że w wydaniu przeczytamy m.in. rozmowę z Agatą Buzek, Justyną Dąbrowską, Andrzejem Stasiukiem i Małgorzatą Szumowską.

Wydanie specjalne "Tygodnika Powszechnego" za 28 złotych

– To osoby, które ciałem pracują, zajmując się nim zawodowo, grając na scenie albo robiąc filmy, pisząc książki, rozmawiając z pacjentkami, obserwując fizyczne przemiany i starzenie swoje i bliskich. Wreszcie – nie uciekamy od tego, czym staje się ciało także po śmierci – dodaje redaktorka prowadząca.

Czytaj też: TVP wciąż milczy w sprawie autora pytań z debaty prezydenckiej w 2020 roku

Cena wydania „Ciało się udało” wyniesie 28 zł, numer przygotowano w nakładzie 16 tys. egzemplarzy. Za redakcję kwartalnika o objętości 168 stron odpowiadają Monika Ochędowska i Michał Okoński. Autorką ilustracji okładkowej jest Joanna Rusinek.

Kwartalnik będzie dostępny w sprzedaży przez trzy miesiące. Jak zapowiada Maja Kuczmińska, dyrektorka działu marketingu, promocji i projektów specjalnych "TP", kolejne wydanie specjalne ukaże się pod koniec roku. Jego temat przewodni nie jest jeszcze ustalony.

"Tygodnik Powszechny – Wydanie Specjalne" to tytuł wydania tematycznego, które ukazuje się jako kwartalnik. „Tygodnik” wydał dotychczas ponad 20 numerów tego tytułu.

Czytaj też: Dziennikarze na telefon w mailach Dworczyka. „Czy moglibyście rozreklamować?”

(MZD, 29.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.