Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ringier Axel Springer uruchamia bazę ekspertek. Ma wesprzeć w mediach głos specjalistek

Do akcji włączyła się m.in. twórczyni internetowa Michalina Grzesiak (z prawej) (screen nieczekam107lat.ofeminin.pl/baza-ekspertek)

Ofeminin.pl, Forbes Women, Onet Kobieta – wraz z partnerem strategicznym UN Global Compact – tworzą Bazę Ekspertek wspierającą inicjatywę EqualVoice, której celem jest zwiększenie widoczności kobiet w polskich mediach. Baza Ekspertek jest kontynuacją akcji #nieczekam107lat, zainaugurowanej przez serwis Ofeminin.

Głównym celem EqualVoice jest podniesienie świadomości  nierównej reprezentacji płci w mediach. Najnowsza inicjatywa – Baza Ekspertek – to kolejny krok i konkretne narzędzie wspierające równy głos kobiet i mężczyzn w polskich mediach (EqualVoice).

Czytaj też: Wyniki prac Państwowej Inspekcji Pracy w RAS Polska objęte tajemnicą

Baza Ekspertek to miejsce, w którym każda kobieta – ekspertka – może stworzyć własny profil i przedstawić swoje portfolio z oznaczeniem dziedzin tematycznych, w których się specjalizuje – od rolnictwa, ekonomii, finansów po budownictwo czy motoryzację. Może wskazać także możliwe do wykorzystania formy wystąpienia publicznego: wywiad ustny, online, wizyta w studiu, wystąpienie na konferencji itp. Baza Ekspertek posiada wyszukiwarkę, z której mogą korzystać media lub inne podmioty, które szukają ekspertek w określonym obszarze.

Baza Ekspertek jest narzędziem bezpłatnym i otwartym dla wszystkich. Jej celem jest łączenie osób poszukujących wsparcia merytorycznego z ekspertkami, które są w stanie je dostarczyć.

Promocja akcji #nieczekam107lat i Bazy Ekspertek jest prowadzona w mediach internetowych, drukowanych oraz społecznościowych – własnych i zewnętrznych. Włączyli się w nią partnerzy obu inicjatyw oraz ambasadorzy i ambasadorki: Jankes, Areta Szpura, Lara Gessler, Michalina Grzesiak @krystynaniedenerwujmatki i Siostry ADiHD.

Czytaj też: Dziennikarze na telefon w mailach Dworczyka. „Czy moglibyście rozreklamować?”

Za koncepcję kreatywną i nadzór nad realizacją kampanii #nieczekam107lat oraz Bazy Ekspertek odpowiada Must Be Loud oraz dział marketingu Ringier Axel Springer Polska. Realizacja: Radwan & Hunter, wsparcie realizacyjne: 2koma7.

(BAE, 29.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.