Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wyniki prac Państwowej Inspekcji Pracy w RAS Polska objęte tajemnicą

Ostateczna wersja protokołu kontroli PIP przeprowadzonej w Ringier Axel Springer Polska została przekazana wydawnictwu 26 lipca br. (fot. Wojciech Olkusnik/East News)

Ringier Axel Springer Polska złożył wniosek o objęcie tajemnicą przedsiębiorstwa informacji zawartych w protokole kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.

Ostateczna wersja treści protokołu kontroli Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie przeprowadzonej w Ringier Axel Springer Polska – wydawcy tygodnika "Newsweek Polska" – została przekazana wydawnictwu 26 lipca. Kontroli poddano m.in. obowiązujące w firmie dokumenty określające stosowane przez pracodawcę procedury antymobbingowe.

RASP z wnioskiem o objęcie protokołu tajemnicą

Jednym z elementów prowadzonych czynności kontrolnych było również zbadanie atmosfery pracy. Badanie zostało przeprowadzone wśród pracowników na podstawie anonimowych i dobrowolnych ankiet. Opracowana razem z psychologiem Głównego Inspektoratu Pracy analiza informacji zebranych podczas badania ankietowego będzie jednym z załączników do protokołu.

Czytaj też: Sprawa Tomasza Lisa: Milczenie, które wiele mówi

– Podmiot kontrolowany (Ringier Axel Springer Polska – przyp. red.) nie wniósł zastrzeżeń do protokołu kontroli i korzystając z przysługującego prawa złożył wniosek o objęcie tajemnicą przedsiębiorstwa informacji zawartych w protokole – informuje "Presserwis" Przemysław Worek, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie. 

Kontrola PIP w Ringier Axel Springer Polska rozpoczęła się 1 sierpnia. – Państwowa Inspekcja Pracy zdecydowała się na kontrolę po tym, jak w mediach pojawiły się publikacje zawierające opisy konkretnych zachowań, mogących mieć charakter niezgodny ze standardami wynikającymi z prawa pracy i przewidzianą w nim ochroną przed mobbingiem – powiedziała wówczas "Rzeczpospolitej" główna inspektor pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.

24 czerwca w Wirtualnej Polsce został opublikowany artykuł Szymona Jadczaka, w którym pracownicy "Newsweek Polska" opowiadali, że były naczelny tygodnika Tomasz Lis przez lata niewłaściwie zachowywał się wobec podwładnych. Według nich działania Lisa można było uznać za mobbing. Pod koniec maja Tomasz Lis, po 10 latach prowadzenia "Newsweek Polska", w trybie nagłym rozstał się z redakcją i RAS Polska.

Czytaj też: Dziennikarze na telefon w mailach Dworczyka. „Czy moglibyście rozreklamować?”

(BAE, 29.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.