Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

DAZN chce kupić Eleven Sports

DAZN próbuje zdominować brytyjski rynek praw sportowych, wcześniej próbował przejąć BT Sport

Brytyjska sportowa platforma streamingowa DAZN prowadzi rozmowy w sprawie zakupu konkurenta na rynku praw do transmisji – Eleven Sports. Poinformował o tym "Financial Times", strony nie skomentowały doniesień.

"FT" wspomina, że Eleven jest m.in. właścicielem praw do pokazywania Formuły 1 w Polsce, piłkarskiej Ligi Mistrzów i rozgrywek Premier League w Portugalii, czy Ligue 1 w Belgii.

Czytaj też: "Przegląd Sportowy" nie będzie już wychodził w soboty

Firma Eleven Sports została założona przez włoskiego biznesmena Andreę Radrizzani, który jest właścicielem angielskiego klubu piłkarskiego Leeds United. Portfolio firmy obejmuje również producenta filmów dokumentalnych Neo Studios i firmę zajmującą się marketingiem cyfrowym Team Whistle. Radrizzani był wcześniej właścicielem firmy MP & Silva zajmującej się obrotem prawami sportowymi.

W lutym Grupa DAZN otrzymała dokapitalizowanie w wysokości 4,3 mld dol. od swojego właściciela, Lena Blavatnika. Następnie platforma starała się przejąć na rynku brytyjskim BT Sport, ale potencjalny kontrahent wybrał jednak ofertę Warner Bros. Discovery i stworzy spółkę z Eurosportem.

Czytaj też: Asystent Tomasza Lisa nie pracuje już w Ringier Axel Springer Polska

(MAC, 14.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.