Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Lipiec 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

O społecznej odpowiedzialności biznesu w nowym "Pressie". Sekcja specjalna do pobrania

Publikowane w naszej sekcji "CSR" prezentacje pokazują, że wojna i jej skutki nie zahamowały aktywności w obszarze zrównoważonego rozwoju

Napaść Rosji na Ukrainę spowodowała kryzys humanitarny o ogromnej skali. Jest to wyzwanie m.in. dla firm, które – jak ocenia Irena Pichola, partner, lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie Środkowej Deloitte – egzamin z pomagania zdały na szóstkę. Jak pomagały międzynarodowe koncerny i rodzimi rynkowi liderzy? Na wiele sposobów, o czym można się przekonać dzięki lekturze sekcji specjalnej „CSR” w najnowszym wydaniu magazynu „Press”.

Pobierz bezpłatnie sekcję specjalną „CSR” >> www.press.pl/pobierz/csr-2022

Wiele przedsiębiorstw początkowo skupiło się na zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom siostrzanych firm działających w Ukrainie oraz rodzinom zatrudnionych w Polsce Ukraińców. Już w dniu wybuchu wojny rozpoczęto działania mające na celu ściągnięcie zagrożonych ludzi do Polski i zapewnienie im dachu nad głową.

Jednocześnie w ciągu kilkunastu godzin od pierwszego ataku na Ukrainę zaczęto organizować pierwsze transporty z pomocą humanitarną skierowaną zarówno do zaatakowanego kraju, jak i na polsko-ukraińską granicę oraz do wszystkich tych miejsc, do których trafiali uchodźcy. Firmy nie tylko przeznaczyły na ten cel ogromne pieniądze, ale też wykorzystały do pomagania swoje zasoby: personel, zapasy w magazynach, środki transportu, powierzchnie magazynowe, kompetencje technologiczne. O tym, jak działały i z jakim rezultatem, informują na łamach sekcji specjalnej.

Publikowane w niej prezentacje pokazują jednocześnie, że wojna i jej skutki nie zahamowały innych aktywności w obszarze zrównoważonego rozwoju. Mimo wyjątkowej sytuacji i niepewnej przyszłości firmy kontynuowały projekty z obszaru CSR, a nawet rozpoczynały nowe.

Jak zauważa Irena Pichola z Deloitte, w pomoc Ukrainie i Ukraińcom zaangażowały się zarówno firmy już realizujące strategię zrównoważonego rozwoju w duchu odpowiedzialności wobec wszystkich interesariuszy i środowiska naturalnego, jak i takie, które dopiero odkryły możliwości w tym zakresie. Dla jednych i drugich wiedza o tym, jak robią to inni, ma nieocenioną wartość. Dlatego szczególnie zapraszamy do lektury naszej sekcji specjalnej "CSR".

Wydanie drukowane wyprodukowano na papierze Cyclus Silk 90g, pochodzącym w 100% z recyklingu, dostarczonym przez firmę Antalis.

Pobierz bezpłatnie sekcję specjalną „CSR” >> www.press.pl/pobierz/csr-2022 

(RD, 04.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.