Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Organizator Wiktorów i producent serialu "Blondynka" zakończył rok na plusie

Większościowym udziałowcem spółki Media Corporation jest Józef Węgrzyn (fot. Pixabay.com)

Spółka Media Corporation, organizator Wiktorów oraz producent serialu "Blondynka" dla TVP 1, w 2021 roku zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży i wypracowała zysk.

Ze sprawozdania przekazanego do Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że w 2021 roku przychody spółki ze sprzedaży wyniosły 536,3 tys. zł, o 7,49 proc. więcej, niż rok wcześniej. Odnotowano jednak jeszcze 396,2 tys. zł dodatkowych przychodów operacyjnych, o 82,37 proc. więcej, niż w roku 2020.

Czytaj też: "Gazeta Pomorska" przegrała proces z Krzysztofem Brejzą

Koszty działalności operacyjnej to 914,03 tys. zł, o 12,63 proc. mniej, niż rok wcześniej. Na wynagrodzenia wydano 516,02 tys. zł (o 1,46 proc. więcej, niż w 2020 roku). Na koniec ub.r. spółka zatrudniała czterech pracowników (bez zmian).

"Na ten wzrost wyniku finansowego wpłynęło przede wszystkim zakończenie produkcji kolejnego sezonu serialu »Blondynka« z dodatnim wynikiem – podano w sprawozdaniu. Jak dodano, rozpoczęte pod koniec 2021 roku rozmowy i negocjacje z jedną ze stacji telewizyjnych "powinny przynieść spółce w roku 2022 bardzo korzystny kilkuletni kontrakt, co znacząco wpłynie na wynik finansowy w kolejnych latach".

Czytaj też: Tylko co piąty Polak uważa, że media są wolne od nacisków

W 2021 roku firma miała 56,4 tys. zł zysku netto (rok wcześniej było to 425,8 tys. zł straty netto). Zysk został przeznaczony na kapitał zapasowy.

Większościowym udziałowcem spółki jest Józef Węgrzyn. W 2022 roku, po siedmiu latach przerwy, firma reaktywowała galę rozdania nagród telewizyjnych Wiktory, którą pokazano w TVP. Kilkadziesiąt osobowości telewizyjnych zbojkotowało jednak imprezę i nie stawiło się na gali rozdania nagród. Wśród powodów bojkotu podawano fakt współorganizowania gali przez Telewizję Polską, która emituje propagandowe programy faworyzujące obóz rządowy.

Czytaj też: Canal+ nie zekranizuje "Listów zza grobu" Remigiusza Mroza. Prawa przejęła firma Aktiv Media

(MNIE, 20.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.