Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ nie zekranizuje "Listów zza grobu" Remigiusza Mroza. Prawa przejęła firma Aktiv Media

Pod koniec 2019 roku Canal+ nabył prawa do ekranizacji "Listów zza grobu", ale ostatecznie nie zrealizował produkcji (fot. materiały prasowe)

Canal+ nie zekranizuje książki "Listy zza grobu" Remigiusza Mroza. Prawa do adaptacji powieści przejęła firma produkcyjna Aktiv Media.

Książka "Listy zza grobu" została wydana nakładem wydawnictwa Filia. To pierwsza z czterech powieści o losach patomorfologa Seweryna Zaorskiego. Pod koniec 2019 roku Canal+ nabył prawa do jej ekranizacji, ale ostatecznie nie zrealizował produkcji.

Ekranizacje książek Mroza na Player.pl, Polsacie i Netfliksie

"Jakiś czas temu pojawiła się informacja o ekranizacji serii przez kanał z plusem w nazwie. Ze względów natury różnej się zdezaktualizowała, a mnie miło jest donieść, że prawa nabyła firma Aktiv Media – a konkretnie Viola Zaorska" – napisał w mediach społecznościowych Remigiusz Mróz. Jak dodał, nie wybrano jeszcze serwisu streamingowego, który pokaże serial.

Press

(screen: Facebook/Remigiusz Mróz)

Firma Aktiv Media jest producentem powstających na podstawie powieści Mroza seriali "Chyłka" i "Behawiorysta" dla Player.pl (Grupa TVN).

Czytaj też: Tylko co piąty Polak uważa, że media są wolne od nacisków

Prawa do ekranizacji książek Remigiusza Mroza kupiły też Polsat (serial "Wotum nieufności" na bazie książki o tym samym tytule) oraz Netflix (serial "Detektyw Forst" na podstawie serii o Wiktorze Forście). Daty premiery pierwszego nie określono, a drugi ma zadebiutować w 2023 roku.

(MNIE, 20.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.