Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

OKO.Press reorganizuje dział śledczy. Będą na stałe współpracować z Fundacją Reporterów

(fot. Piotr Molecki/East News)

Dział śledczy OKO.press i serwis śledczy FRONTSTORY.PL, należący do Fundacji Reporterów, będą wspólnie tworzyć treści śledcze. Głównym redaktorem jest Wojciech Cieśla.

Po odejściu Bianki Mikołajewskiej, szefowej działu śledczego, OKO.Press reorganizuje ten dział. W związku z tym materiały realizowane przez dział śledczy OKO.Press, który obecnie tworzą: Sebastian Klauziński, Daniel Flis i Maria Pankowska, będą realizowane wspólnie z dziennikarzami Fundacji Reporterów: Konradem Szczygłem, Julią Daukszą, Mariuszem Sepiołą i Anastazją Morozovą. Kolegia dziennikarzy obu redakcji będą odbywać się wspólnie. Mentorem połączonych działów obu redakcji jest Wojciech Cieśla, naczelny FRONTSTORY.PL i szef Fundacji Reporterów.

Wspólne wyzwanie obu redakcji

- To ważne, że na trudnym rynku, przy dużej konkurencji między redakcjami, dwa niezależne tytuły uznają, iż warto współpracować, robić coś razem, napisać wartościowe historie, zamiast szarpać się z klikalnością i o klikalność - uważa Cieśla.

Czytaj też: Ruch negocjuje z tytułami lokalnymi. 400 tys. nakładu tygodniowo może zniknąć z sieci

- Cieszy nas także, że dzięki połączeniu sił i środków dwóch zespołów będziemy w stanie stawić czoło rosnącej konkurencji na polu dziennikarstwa śledczego, w które inwestują dziś potężne media, portale i telewizje. Taka moda to świetna wiadomość dla demokracji, a zarazem wyzwanie, któremu razem sprostamy lepiej. Ku radości obu mediów i osób, które nasz czytają – mówi Piotr Pacewicz, redaktor naczelny OKO.press.

Kolejna odsłona współpracy

Treści, które powstaną w ramach tej współpracy, będą publikowane jednocześnie w serwisie OKO.press i na FRONTSTORY.PL.

Redakcja OKO.press i Fundacja Reporterów okazjonalnie współpracowały już wcześniej. Owocami tej współpracy są m.in. teksty o: handlu suplementami diety, polskich nacjonalistach w Ukrainie, nieprawidłowościach w więziennictwie i handlarzach bronią.

Czytaj też: Fundacja OKO zorganizuje szkolenia dla prawników na temat pozwów SLAPP

Pierwszy wspólny tekst po reorganizacji funkcjonowania działu śledczego OKO.press ma się ukazać w przyszłym tygodniu.

(BAE, 14.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.