Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Edward Miszczak odchodzi z TVN. "TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia"

(fot. Andrzej Hulimka/Press)

Z Grupy TVN odchodzi członek zarządu i dyrektor programowy Edward Miszczak, jeden z najważniejszych twórców telewizji w Polsce - dowiedział się "Presserwis".

Prezeska Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli w mailu poinformowała pracowników, że "Edward Miszczak zdecydował o odejściu z firmy". "Rozmawialiśmy z Edwardem od pewnego czasu na temat zmiany w naszej organizacji, jesteśmy więc do niego bardzo dobrze przygotowani" - napisała. 

Edward Miszczak odchodzi z TVN

"Edward w okresie przejściowym będzie pełnił funkcję dyrektora pionu Programmingu i będziemy mieli jeszcze czas, by się z nim pożegnać" - dodała Kieli.

- 25 lat w telewizji to cała epoka, a TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły - mówi Edward Miszczak. - W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu - dodaje.

Czytaj też: Jak Miszczak bronił TVN-u przed zakusami PiS-u

Edward Miszczak był odpowiedzialny za flagowy kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Funkcję dyrektora programowego TVN pełnił od 1998 roku.

Wcześniej współtworzył RMF FM. Pracę zawodową zaczynał w Radiu Kraków.

Informację "Presserwisu" skomentowali dziennikarze i inne media: 

(KOZ, BAE, 07.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.