Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sekielski po nominacji na szefa "Newsweeka": RASP zagwarantował mi niezależność i swobodę

Tomasz Sekielski nowym szefem "Newsweek Polska" - ta wiadomość została dobrze przyjęta przez dziennikarzy (fot. Piotr Molecki/East News)

- Nie szukałem pracy i nie interesuje mnie stanowisko dla samego stanowiska. Kierowanie redakcją opiniotwórczego medium to duża odpowiedzialność, ale i olbrzymie możliwości uprawiania dziennikarstwa na najwyższym poziomie – twierdzi Tomasz Sekielski po nominacji na szefa tygodnika „Newsweek Polska”.

Z początkiem lipca Tomasz Sekielski obejmie stanowisko redaktora naczelnego "Newsweeka" i jako szef wszystkich tytułów wydawanych pod marką Newsweek będzie odpowiedzialny za tygodnik "Newsweek Polska", serwis Newsweek.pl oraz wydania tematyczne tygodnika. To wiemy od przedpołudnia.

Czytaj też: Tomasz Sekielski został nowym naczelnym "Newsweek Polska" po Tomaszu Lisie

Informacja ta spotkała się z ciepłym przyjęciem środowiska. Sekielski jest doceniany nie tylko za swoją pracę w TVN, ale - może dziś już przede wszystkim - za samodzielne projekty, w tym dwa znakomite filmy na temat pedofilii w polskim Kościele: "Tylko nie mów nikomu" z 2019 roku i "Zabawa w chowanego" z roku 2020.

Dziennikarze gratulowali Sekielskiemu:

Sam Tomasz Sekielski napisał dzisiaj na Twitterze: "To zaszczyt móc kierować redakcją Newsweek Polska. Dziękuję za gratulacje, słowa wsparcia i zaufanie. Przepraszam, ale nie jestem wstanie odpowiedzieć każdemu z osobna. Trzymajcie kciuki za wolne media!!!"

Szerzej przedstawił swój punkt widzenia na Facebooku. Napisał, że "długo zastanawiał się, czy przyjąć tę propozycję", ale "ważąc wszystkie za i przeciw uznałem, że jest to niepowtarzalna okazja, aby na jeszcze większą skalę realizować ambitne dziennikarskie pomysły i projekty".

Zapewnił czytelników, że "Zarząd Ringier Axel Springer Polska zagwarantował mi niezależność i pełną swobodę w kierowaniu Newsweekiem. Znacie mnie i wiecie, że był to dla mnie warunek podstawowy. Nie szukałem pracy i nie interesuje mnie stanowisko dla samego stanowiska. Kierowanie redakcją opiniotwórczego medium to duża odpowiedzialność, ale i olbrzymie możliwości uprawiania dziennikarstwa na najwyższym poziomie, które zajmuje się istotnymi dla nas wszystkich sprawami i ma pozytywny wpływ na życie społeczno-polityczne kraju".

Pochwalił też zespół, z którym przyjdzie mu współpracować. Zresztą - wielu autorów "Newsweeka Polska" bardzo dobrze zna. "Cieszę się na pracę z zespołem redakcyjnym, który tworzą ludzie pełni dziennikarskiej pasji i profesjonalizmu. Newsweek to jedno z najważniejszych, niezależnych i wolnych mediów w Polsce".

Czytaj też: Tomasz Sekielski mówił w Press: Nasz zawód ryje beret, jest mi łatwiej, jeżeli mam do kogo wracać

Sekielski opowiedział też o przyszłości swoich indywidualnych projektów: "Chcę też Was uspokoić, że podjęta przeze mnie decyzja nie oznacza likwidacji Sekielski Brothers Studio czy wstrzymania naszych produkcji filmowych (...). Wkrótce ogłosimy datę premiery filmu „Korzenie Zła” o aferze SKOK. Prace nad filmem o Janie Pawle II trwają. Także Wasze ulubione Sekielski Sunday Night Live będzie się ukazywało bez zmian. Wraz z rozpoczęciem pracy w Newsweeku zrezygnuję z pobierania wynagrodzenie w Sekielski Brothers Studio, ale niezmiennie zachęcam Was do finansowego wspierania naszej działalności. Dziękuję Wam za to, że jesteście z nami i wierzę, że to się nie zmieni".

(MAT, 01.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.