Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google zostanie w Rosji ukarane po raz kolejny

Google, tak jak inne zagraniczne firmy, jest w Rosji na cenzurowanym, ale ewentualne kary nie zrobią na firmie wrażenia (fot. Pixabay.com)

Roskomnadzor poinformował, że wszczął postępowanie administracyjne przeciwko Google i sześciu innym zagranicznym firmom technologicznym w związku z rzekomym naruszeniem przepisów dotyczących danych osobowych.

W ubiegłym roku Rosja ukarała Google 3 mln rubli (46 540 dolarów) za nieprzechowywanie danych osobowych rosyjskich użytkowników w bazach danych na terytorium Rosji. Teraz amerykański koncern może zostać ukarany grzywną od 6 mln rubli (93 080 dol.) do 18 mln rubli (279 240 dol.). Kary będą miały raczej znaczenie symboliczne, bo dla Google właściwie nieodczuwalne.

Czytaj też: Netflix po masakrze w Teksasie ostrzega przed początkiem sezonu "Stranger Things"

Rosyjski regulator poinformował również, że wszczął sprawy przeciwko sześciu innym firmom: Airbnb, Apple, Likeme, Pinterest, Twitch i United Parcel Service. Za domniemane pierwsze wykroczenia grozi grzywna w wysokości 1-6 mln rubli.

(MAC, 30.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.