Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix po masakrze w Teksasie ostrzega przed początkiem sezonu "Stranger Things"

Ostrzeżenie jest skierowane wyłącznie do widzów w Stanach Zjednoczonych (screen: YouTube/Stranger Things)

Netflix dodał ostrzegający widzów napis do otwierającego czwarty sezon serialu odcinka "Stranger Things", który w serwisie zadebiutował w piątek 27 maja. Odcinek rozpoczyna się sceną z zabitymi dziećmi, co w amerykańskich widzach musi budzić fatalne skojarzenia po ostatnich tragicznych wydarzeniach w Teksasie, w których zginęło 21 osób, w tym 19 uczniów. 

"Ten sezon Stranger Things kręciliśmy rok temu” – można przeczytać w ostrzeżeniu. "Ale biorąc pod uwagę niedawną tragiczną strzelaninę w szkole w Teksasie, widzowie mogą uznać pierwszą scenę pierwszego odcinka za niepokojącą. Jesteśmy głęboko zasmuceni tą niewypowiedzialną przemocą, a nasze serca wychodzą naprzeciw każdej rodzinie opłakującej ukochaną osobę”.

Czytaj też: Google zostanie w Rosji ukarane po raz kolejny

Netflix zmodyfikował również opis odcinka na platformie, dodając słowa: "Ostrzeżenie: zawiera przemoc z udziałem dzieci”.

Po wtorkowej strzelaninie w Uvalde kanał Lifetime opóźnił premierę filmu telewizyjnego "The Bad Seed Returns", opowiadającego o uczniu szkoły średniej – zabójcy kolegów, a CBS wycofał finałowy odcinek sezonu serialu o agentach FBI, zawierający wątek ucznia podejrzanego o zabójstwo.

Ostrzeżenie na platformie Netflix jest skierowane wyłącznie do widzów w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: "New York Magazine" z listą klinik i leków, dzięki którym można przeprowadzić aborcję

(MAC, 30.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.