Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piłkarskie MŚ w Katarze obejrzy rekordowe 5 mld widzów

Budowa stadionów w Katarze zwykle nie odbywała się przy przestrzeganiu standardów BHP (fot. Wikimedia Commons/Md Nahid Islam Sumon)

Prezes FIFA Gianni Infantino ogłosił, że według wstępnych rokowań globalna telewizyjna widownia tegorocznych mistrzostw świata w Katarze powinna wynieść rekordowe 5 mld. Dotąd najlepszą oglądalność miał turniej sprzed czterech lat w Rosji – ok. 3,5 mld.

Katar - małe, ale niezwykle bogate państwo arabskie w Zatoce Perskiej, będzie gospodarzem pierwszych w historii piłkarskich MŚ organizowanych na Bliskim Wschodzie. Rządzący krajem szejk Tamim bin Hamad al-Thani skrytykował w poniedziałek ataki ze strony niektórych osób, „w tym wielu na stanowiskach wpływowych”, krytykujących przyznanie imprezy Katarowi. "Nawet dzisiaj są ludzie, którzy nie mogą pogodzić się z myślą, że arabski muzułmański kraj zorganizuje turniej, taki jak Mistrzostwa Świata" - powiedział w przemówieniu podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Czytaj też: Viaplay przejmuje od Eleven Sports Puchar Ligi Angielskiej i angielską Championship

Katar jest poddawany ostrej krytyce ze strony organizacji praw człowieka za traktowanie pracowników, zatrudnianych także przy budowie stadionów piłkarskich. Znane gwiazdy piłki nożnej, takie jak selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate, zgłosiły obawy dotyczące łamania praw człowieka, a także praw kobiet i przedstawicieli LGBT+. Homoseksualizm jest w Katarze nielegalny. 

Niemniej, turniej się odbędzie. Nie jak zwykle w czerwcu i lipcu, a ze względu na warunki klimatyczne od 21 listopada do 18 grudnia.

Czytaj też: Norweska telewizja NRK rezygnuje z Facebooka. Ma największy profil informacyjny w kraju

(MAC, 24.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.