Dział: PRASA

Dodano: Maj 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych wybierze dziś nowy zarząd

Wyniki wyborów Rady Wydawców będą znane dzisiaj po południu

Dziś w Warszawie odbywa się walne zebranie członków Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Jego najważniejszym punktem będzie wybór nowego kierownictwa - Rady Wydawców.

Członkowie SGL co 4 lata spotykają się, by wybrać Radę Wydawców. Obecnie zasiadają w niej Ryszard Pajura, wydawca "Obserwatora Lokalnego", jako prezes, oraz Marta Ringart-Orłowska ("Kurier Gmin"), Jerzy Jurecki ("Tygodnik Podhalański") i Maciej J. Kowalski ("Nowy Wyszkowiak").

- Nie będę ubiegał się o kolejną kadencję, ale trudno mi oficjalnie powiedzieć, kto z kolegów zasiadających w radzie albo spoza niej zgłosi swoją kandydaturę - mówi Ryszard Pajura w rozmowie z "Presserwisem". - Wyniki wyborów będą znane dopiero po południu.

Czytaj też: Głos Ziemi Cieszyńskiej gazetą roku w konkursie SGL

Jak wyjaśnia, wszelkie plany działalności stowarzyszenia będą zależały od nowej Rady Wydawców. - Stowarzyszenie podąża jednak pewnymi ścieżkami. Jest to ochrona i rozwój prasy lokalnej, ochrona jej niezależności i to się nie zmieni - mówi Pajura.

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych istnieje od 1998 roku. Skupia 48 wydawców ponad 80 polskich gazet lokalnych i 67 witryn internetowych. Tygodniowy nakład gazet wydawców zrzeszonych w SGL oceniany jest na prawie 400 tys. egzemplarzy. Od 2008 roku stowarzyszenie organizuje ogólnopolski konkurs dziennikarski SGL Local Press.

(PAR, 20.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.