Dział: PRASA

Dodano: Marzec 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Głos Ziemi Cieszyńskiej" Gazetą Roku 2021 w konkursie SGL

"Głos Ziemi Cieszyńskiej" Gazetą roku 2021. Nagrody zostały wręczone po raz 14.

"Głos Ziemi Cieszyńskiej" zdobył tytuł Gazety Roku 2021 w konkursie mediów lokalnych SGL Local Press 2021.

- Przeszliśmy w roku 2021 kilka zmian w zarządzaniu gazetą. Nie zmieniło się jedno - wciąż słuchamy naszych czytelników - mówi Press.pl Natalia Tokarska, redaktor naczelna "Głosu Ziemi Cieszyńskiej". - Inwestowaliśmy w akcje, które czytelnikom bardzo się podobały. Mam na myśli na przykład kupony rabatowe, które dodawaliśmy do wydań. Mimo 67 lat udało nam się w tym roku zaskoczyć rynek. 

Tokarska zwraca uwagę, że mimo pandemii redakcja cały ubiegły rok przepracowała stacjonarnie. - To było niezwykle ważne dla naszych czytelników, którzy każdego dnia odwiedzają nas w redakcji. Brak tych kontaktów byłby dla redakcji zabójczy.   

W kategorii Publicystyka nagrodę otrzymała Katarzyna Lindert-Kuligowska ("Głos Ziemi Cieszyńskiej") za tekst "Współczesne motory wsi".

Małgorzata Lichecka ("Nowiny Gliwickie") za rozmowę ze Zbigniewem Rokitą pt. "Niech się wszyscy stają Ślązakami" została nagrodzona w kategorii Wywiad. 

Nagroda w kategorii Reportaż prasowy trafiła do Andrzeja Andrysiaka ("Gazeta Radomszczańska") za reportaż "Robak". "Gazeta Radomszczańska" dostał też nagrodę w kategorii Portal gazety lokalnej za serwis Radomszczanska.pl.

W kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne nagrodę dostał Grzegorz Racinowski ("Gazeta Gryfińska") za artykuł "Imperium Fritza Radefeldta".

Martyna Sokołowska ("Super Nowości") za materiał "Na tropach zbrodni" została nagrodzona w kategorii Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne.

Trzy nagrody powędrowały do "Tygodnika Podhalańskiego". Bartosz Jurecki otrzymał nagrodę w kategorii Fotografia i fotoreportaż (za "Niebezpieczny redyk"), Beata Denis-Jastrzębska w kategorii Wideo (za materiał "Góral potrafi"). Gazetę nagrodzono też w kategorii Dziennikarska akcja społeczna lub internetowa (za akcję "Weekend na wynos"). 

SGL Local Press to konkurs dla mediów lokalnych organizowany od 14 lat przez radę wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

(KOZ, 17.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.