Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjski Google ogłasza upadłość

Google do środy trzymało się w Rosji, ale zajęcie kont bankowych to już było za dużo (fot. Pixabay.com)

Rosyjski oddział Google przenosi pracowników do innych krajów, kończąc tam komercyjną obecność i ogłasza upadłość.

Większość rosyjskich pracowników zdecydowała się opuścić kraj i kontynuować pracę dla Google poza Rosją. Duża ich liczba trafiła do Dubaju.

Służby przejęły konto rosyjskiego Google'a

Rosyjscy internauci nie będą mogli zarabiać na treściach tworzonych przy użyciu narzędzi Google i podlegających mu platform, np. na YouTube. Google po oskarżeniach o rozpowszechnianie dezinformacji już wcześniej wstrzymało znaczną część działalności komercyjnej w Rosji. Roskomnadzor uznał, że m.in. liczne filmy na YouTube podsycają protesty i wymuszał na spółce ich usunięcie.

Czytaj też: Karolina Baca-Pogorzelska i Paweł Pieniążek wracają z Donbasu do Polski

Rzecznik prasowy Google poinformował agencję Reutera, że służby przejęły konto bankowe rosyjskiego oddziału Google, praktycznie uniemożliwiając opłacanie biur, pracowników i dostawców.

Kilka dni wcześniej rosyjskie władze ogłosiły, że na pewno nie zablokują działalności głównego serwisu społecznościowego firmy – YouTube.

Czytaj też: Radio Swoboda znów ukarane przez Moskwę

(MAC, 19.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.