Dział: INTERNET

Dodano: Maj 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Projekty mediowe byłych pracowników Trójki mają największe wsparcie na Patronite

W pierwszej trójce projektów z najwyższym miesięcznym wsparciem uplasowały się: Radio 357, Radio Nowy Świat i "Raport o stanie świata" Dariusza Rosiaka (fot. Youtube, materiały prasowe, Piotr Molecki/East News)

Radio 357, Radio Nowy Świat i "Raport o stanie świata" mogą liczyć na największe miesięczne wsparcie w serwisie crowdfundingowym Patronite.

Lider zestawienia podczas "Polskiego Topu Radia 357", wyemitowanego 3 maja, pozyskał 1741 patronów, w tym 1471 nowych i 270 powracających. W porównaniu z "Polskim Topem" w maju 2021 to wzrost o ponad 50 proc. pod względem liczby nowych patronów (przed rokiem było ich 925). Aktualnie Radio 357 regularnymi miesięcznymi wpłatami w wysokości 831,62 tys. zł wspiera społeczność 45 tys. użytkowników.

Czytaj też: 36 proc. Polaków poważa zawód dziennikarza. Czy to dużo?

Podczas "Topu" kontynuowana była rozpoczęta w marcu akcja pomocy medycznej dla Ukrainy. Zespół Radia 357 podjął decyzję, że podzieli się wsparciem otrzymanym od nowych patronów. Do Polskiej Misji Medycznej trafi równowartość pierwszej miesięcznej kwoty wsparcia, jaką patroni deklarują, dołączając do osób finansujących radio. W ten sposób zebrano prawie 30 tys. zł. W tej edycji "Polskiego Topu Radia 357" zagłosowało prawie 13 tys. patronów. Na szczycie notowania znalazł się utwór "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C. Specjalną audycję 3 maja prowadzili Katarzyna Borowiecka, Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach.

Kolejne w klasyfikacji najmocniej wspieranych na Patronite jest Radio Nowy Świat, które może liczyć na 621,72 tys. zł od 30,6 tys. wspierających. Trzeci jest Dariusz Rosiak i jego podcast "Raport o stanie świata". Jego miesięczne wsparcie od 6,8 tys. patronów przekracza 104 tys. zł.

Na miejscu czwartym pod względem miesięcznego wsparcia jest Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, który w każdym miesiącu wspiera 2,4 tys. osób na łączną kwotę 62,3 tys. zł. Dużą popularnością nadal cieszy się Langusta na palmie, czyli Adam Szustak, kaznodzieja z Zakonu Braci Kaznodziejów. Na jego konto na Patronite 2,5 tys. osób wpłaca co miesiąc 58,5 tys. zł. Szósta pod względem miesięcznego wsparcia fundacja Usłyszeć na czas przeciwdziała samobójstwom wśród nastolatków. 

Czytaj też: Nowy „Press": Sierakowski nie udaje reportera wojennego, dziennikarze sportowi bez fair play, a Śmigulec pisze list

Na siódmym miejscu uplasowali się bracia Sekielscy, którzy miesięcznie mają 40,7 tys. zł od 1,6 tys. patronów. Na spore wsparcie od patronów może liczyć także Maciej Okraszewski, twórca podcastu "Dział zagraniczny". Miesięcznie wspiera go 2,5 tys. osób, które przekazują ponad 35,6 tys. zł. Ósme miejsce zajmuje Marcin Zieliński, mówca i autor książek dotyczących życia duchowego. Otrzymuje wsparcie miesięczne 34,5 tys. zł od 620 osób. Pierwszą dziesiątkę zamyka gamer Baniak Baniaka, który prowadził kanał poświęcony grom fabularnym (RPG). Kwota miesięcznego wsparcia to ok. 30 tys. zł. Ma 2101 patronów.

(BAE, KOZ, 06.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.