Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Raport o stanie świata" Dariusza Rosiaka przekroczył próg 100 tys. zł stałego wsparcia

Rośnie popularność "Raportu o stanie świata" Dariusza Rosiaka, a to przekłada się na wpływy od patronów (screen Youtube.com/Dariusz Rosiak)

Podcast Dariusza Rosiaka "Raport o stanie świata" może liczyć na ponad 100 tys. zł miesięcznego wsparcia. Przez dwa lata działalności zebrał niemal 2 mln zł.

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę rośnie popularność "Raportu o stanie świata", który utrzymuje wysokie miejsce w rankingu najpopularniejszych podcastów na Spotify.

Dariusz Rosiak: "Im lepsze programy, tym więcej patronów"

Popularność audycji przekłada się na wsparcie finansowe. Obecnie "Raport o stanie świata" na stornie crowdfundingowej Patronite.pl wspiera 6824 patronów, którzy miesięcznie wpłacają 104 tys. zł. Łącznie od założenia zbiórki na program zebrano 1,94 mln zł.

Czytaj też: 36 proc. Polaków poważa zawód dziennikarza. Czy to dużo?

– Im więcej programów robimy i im lepsze one są, tym więcej mamy patronów – mówi Dariusz Rosiak, twórca "Raportu o stanie świata". – Ostatnio zaczęliśmy tworzyć programy wyjazdowe. Byłem we Francji w czasie wyborów prezydenckich, teraz Agata Kasprolewicz relacjonuje wybory w Irlandii Północnej i opowiada słuchaczom o tym kraju. Zamierzamy wyjeżdżać także w kolejnych tygodniach i miesiącach, bo m.in. do tego służą pieniądze, które zbieramy - dodaje dziennikarz.

"Raport o stanie świata" z pięcioma formatami

W tworzenie relacji z zagranicy mają być zaangażowani wszyscy współpracownicy "Raportu o stanie świata". Na stałe przy podcaście pracuje trzech dziennikarzy: Dariusz Rosiak, Adrian Bąk i Agata Kasprolewicz. Reszta, czyli m.in. Anna Dudzińska, Tomasz Rożek, Marcin Pośpiech i Bartosz Panek to współpracownicy.

Czytaj też: Nowy „Press": Sierakowski nie udaje reportera wojennego, dziennikarze sportowi bez fair play, a Śmigulec pisze list

W ramach "Raportu o stanie świata" powstaje pięć formatów: "Raport o stanie świata", "Raport na dziś", "Raport o książkach", "Raport z przyszłości" i "Specjały raportu". Dariusz Rosiak został Dziennikarzem Roku 2020.

(BAE, 05.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.