Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zginął Ołeksandr Machow, reporter telewizji Ukraina 24

Ołeksandr Machow miał 36 lat, walczył już podczas konfliktu w 2014 roku (screen: YouTube/Україна 24)

Ołeksandr Machow, reporter kanału telewizji Ukraina 24, zginął podczas ostrzału miasta Izium w obwodzie charkowskim. Oficjalnie to ósmy dziennikarz, który stracił życie podczas wojny w Ukrainie. Jednak według ukraińskiego Krajowego Związku Dziennikarzy, łącznie zginęło już 24 pracowników mediów.

"Wielka tragedia, strata dla naszej redakcji, jego rodziny i bliskich, a także dla całej Ukrainy" – przekazała ukraińska telewizja. Prezydent kraju Wołodymyr Zełenski poinformował o tym w porannym, czwartkowym wystąpieniu.

Czytaj też: Instagram usunął konto fotoreportera ze zdjęciami z Ukrainy

Ołeksandr Machow pochodził z obwodu ługańskiego. Od wielu lat był dziennikarzem stacji Ukraina 24. Zaraz po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji zaczął służyć w ukraińskiej armii. Zginął w wyniku rosyjskiego ostrzału w pobliżu Izium. "Był prawdziwą osobowością, powszechnie go szanowano. Trudno sobie wyobrazić, by nie czytać jego wpisów i nie słyszeć go już w telewizji" – przekazał korespondent serwisu Politico, Christopher Miller.

36-letni Machow walczył już podczas konfliktu w 2014 roku.

(MAC, 05.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.