Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Obsługa obligacji skarbowych będzie kosztować TVP aż 180 mln zł

TVP z rekompensaty otrzymała prawie 90 proc. środków dla mediów publicznych (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Obsługa obligacji skarbu państwa, które otrzyma Telewizja Polska w ramach tegorocznej rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu, będzie kosztować 180 mln zł - ustalił "Presserwis". To przełoży się na cięcia kosztów w spółce.

Media publiczne dostaną w br. roku 1,99 mld zł. Decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do TVP trafi niemal 90 proc. tej kwoty - 1,786 mld zł (o 76 mln zł więcej, niż w 2021 roku). Ale realnie w dyspozycji telewizji publicznej będzie mniej z powodu kosztów obsługi obligacji, które - jak wynika z naszych informacji - wyniosą 180 mln zł. Spółka nie chce potwierdzić ustaleń "Presserwisu". Pod koniec marca biuro prasowe TVP przyznało jednak: "Obecne uwarunkowania makroekonomiczne wskazują, że koszty obligacji będą wyższe niż w latach poprzednich".

Czytaj też: Marek Solon-Lipiński pełnomocnikiem zarządu TVP. Zajmie się kanałami dla odbiorców za granicą

Wysokie koszty obsługi obligacji oznaczają cięcia w spółce, które mają objąć przede wszystkim główne anteny. Możliwe jest np. przesunięcie na przyszły rok niektórych planowanych na jesień seriali. Ostateczne decyzje mają zapaść w najbliższych tygodniach.

(KOZ, 28.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.