Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Murdoch uruchomił kanał informacyjny TalkTV

(screen Youtube.com/TV Live)

Rupert Murdoch i jego UK News uruchomili nową stację informacyjną. Na rynku brytyjskim wystartowała TalkTV, której główną gwiazdą jest kontrowersyjny dziennikarz Piers Morgan.

Stacja ruszyła w poniedziałek wieczorem, a regularne nadawanie rozpoczęła we wtorek. Kanał TalkTV docelowo ma zawierać cogodzinne biuletyny informacyjne, programy sportowe i rozrywkowe, a także bieżące wydarzenia, debaty, opinie i filmy dokumentalne.

Czytaj też: BBC po ćwierćwieczu kończy program "Dateline London"

Działalność stacji rozpoczyna się z trzema programami w prime time prowadzonymi przez Toma Newtona Dunna o 19, Piersa Morgana o 20 i Sharon Osbourne o 21, a później będzie rozszerzać ofertę.

Głównym konkurentem GB News

Dyrektorka generalna News UK, Rebekah Brooks, oświadczyła: "Dążymy do zapewnienia wyboru widzom telewizyjnym i streamingowym oraz przeniesienia na ekran tego, co najlepsze w naszym dziennikarstwie". 

Czytaj też: Putin oskarża Zachód o próbę zabójstwa rosyjskiego dziennikarza

TalkTV ma konkurować głównie z uruchomioną w czerwcu ub.r. stacją informacją GB News, która na razie nie odniosła sukcesu, w ciągu dziesięciu miesięcy przeżywając wiele problemów.  

(MAC, 27.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.