Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Putin oskarża Zachód o próbę zabójstwa rosyjskiego dziennikarza

Władimir Putin nie poparł oskarżeń żadnymi konkretami (fot. Wikimedia Commons/Kremlin.eu)

Władimir Putin w poniedziałek na antenie telewizji państwowej oskarżył Zachód o próby zabójstw rosyjskich dziennikarzy. Stwierdził, że Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) udaremniła jeden z takich zamachów na reportera telewizyjnego.

Podczas przemówienia prezydent Rosji wysunął taki zarzut, ale nie poparł go żadnym konkretnym przykładem. Nie wymienił ani nazwiska reportera, ani firmy przez niego reprezentowanej. Nikt też go o to nie zapytał.

Czytaj też: Donald Tusk pozwał Tomasza Sakiewicza. Powodem słowa o Smoleńsku

Raport przygotowany w 2018 roku przez Aleksieja Nawalnego już wówczas wskazywał, że za rządów Putina w niejasnych okolicznościach zginęło 158 dziennikarzy - i to nie z inspiracji zagranicznych agentów. Włączając w to najsłynniejsze przypadki, jak śmierć Anny Politkowskiej w roku 2006 czy Maksima Borodina - dziennikarza śledczego, który w 2018 roku wypadł z balkonu własnego mieszkania.  

(MAC, 26.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.