Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC po ćwierćwieczu kończy program "Dateline London"

W każdym programie na antenach BBC News i BBC World oprócz prowadzącej występuje czworo gości dyskutujących o sprawach międzynarodowych (screen: YouTube/Institute for Government)

BBC po 25 latach przerywa emisję jednego z najdłużej nadawanych programów - "Dateline London". Ostatnia audycja ma zostać pokazana we wrześniu. To początek radykalnych cięć czekających brytyjskiego nadawcę publicznego.

"Dateline London" od 1997 roku jest nadawany na antenach BBC News i BBC World. To cotygodniowy program dyskusyjny, w którym czołowi dziennikarze, wykładowcy i korespondenci zagraniczni omawiają najważniejsze kwestie związane ze sprawami międzynarodowymi. Jest nadawany na żywo w piątki o godz. 19.30 (na początku w niedzielne poranki).

BBC zaciska pasa

Wśród gości najczęściej występujących w ostatnich latach były takie postaci, jak Janet Daley z "Sunday Telegraph", Bronwen Maddox z Institute for Government, Polly Toynbee z "The Guardian" czy David Aaronovitch z "The Times". Wśród przedstawicieli zagranicznych organizacji prasowych regularnie występują Thomas Kielinger z niemieckiego "Die Welt" i Vincent Magombe z Africa Inform International.

Czytaj też: Warner Bros. Discovery nie wierzy w sukces CNN+ i zamyka serwis

Program jest produkowany przez firmę zewnętrzną TV Talk Guthrie. Jej właściciel Nick Guthrie pracował w BBC od 1968 roku. Odszedł po prawie 30 latach, zakładając własną firmę. Jak twierdzi, "Dateline London" jest robiony za 70 tys. funtów rocznie. Prowadzą go prezenterzy BBC News - Shaun Ley, Martine Croxall i Geeta Guru-Murthy, a więc nadawca nie płaci dodatkowo. Niemniej BBC zmierza do tego, by do roku 2027 znaleźć 285 mln funtów oszczędności, zaciska więc pasa.

Państwowy nadawca zapowiedział, że w miejsce nadawanego przez ćwierć wieku programu powstaną podobne formaty, ale produkowane przez BBC własnymi siłami. Szacuje się, że "Dateline London" zbierał na świecie widownię rzędu 15 mln osób.

Czytaj też: Elon Musk ostatecznie przejmuje Twittera za prawie 44 mld dol.

(MAC, 26.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.