Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Harłukowicz przechodzi z "Gazety Wyborczej" do Onetu

Jacek Harłukowicz jest współautorem m.in. cyklu tekstów o tzw. układzie wrocławskim (fot. archiwum)

Dziennikarz śledczy Jacek Harłukowicz przechodzi z "Gazety Wyborczej" do redakcji Onet.pl - dowiedział się Press.pl.

Harłukowicz jest współautorem m.in. cyklu tekstów o tzw. układzie wrocławskim, w którym opisał biznesowo-polityczne wpływy Adama Hofmana, byłego polityka PiS. Współtworzył też cykl "Partia i spółki", pokazujący bezprecedensową skalę nepotyzmu i prywatyzowania państwa przez władzę. We wcześniejszych tekstach śledczych pisał z kolei o działkach premiera Morawieckiego, o okradaniu kontenerów PCK oraz o zakatowaniu młodego Ukraińca przez policję we wrocławskiej izbie wytrzeźwień.

Za ten ostatni materiał w 2021 roku otrzymał Grand Press w kategorii News.

Czytaj także: KPRM wydała 22,3 mln zł na zakup czasu antenowego w TVP i Polskim Radiu w 2021 roku

Z kolei artykuły Jacka Harłukowicza o Adamie Bielanie i firmie R4S przyczyniły się do końca tej agencji PR. Dziennikarz miał jednak z tego powodu kłopoty, m.in. kierowano przeciwko niemu sądowe pozwy, oczerniano go, był śledzony, fotografowany, a jego rozmowy telefoniczne zostały upublicznione.

W "Gazecie Wyborczej" Harłukowicz pracuje od sierpnia 2007 roku. Wcześniej był związany m.in. z "Super Expressem" i "Wieczorem Wrocławia".

Dziennikarz potwierdził doniesienia Press.pl, wysyłając wiadomość do pracowników "Gazety Wyborczej".

Jak napisał już Press, po 15 latach spędzonych w mojej ukochanej Gazecie Wyborczej zdecydowałem się na zmianę miejsca pracy. Spędziłem przy Solnym 15 najlepszych zawodowo lat mojego życia. Przeżyłem czterech naczelnych, niezliczoną ilość redakcyjnych zmian, kurczenie się redakcji z osób kilkudziesięciu do kilkunastu i z pięter czterech do jednego. A nawet likwidację palarni. Nie obyło się bez awantur, kłótni, wybryków i jednej tragedii. A jednak Wyborcza zawsze będzie moim sercu. Kończę swoją pracę z dniem 31 maja. Od 1 czerwca będę już gdzie indziej.

Życzę wszystkim powodzenia.

(MNIE, 20.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.