Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

News 24 po rezygnacji Andrysiaka nie ma następcy

News 24 jest obecnie dostępny w mniejszych sieciach kablowych (screen: Facebook/News24kanal)

Telewizja News 24, po rezygnacji Andrzeja Andrysiaka, na razie nie ma następcy na stanowisko redaktora naczelnego - ustalił "Presserwis".

Początkowo spółka informowała, że Andrysiak jest na urlopie i wróci do kanału na początku maja, a przerwa jest uzasadniona tym, iż musi dopilnować innych, własnych projektów. Po wczorajszej publikacji "Presserwisu" Kamil Bilecki, prezes grupy Tier Investment, która jest jednym z udziałowców Astro, przyznał, że Andrysiak odszedł z kanału. Nie chciał jednak powiedzieć nic więcej. Nieuchwytny był z kolei Ryszard Krajewski, prezes Astro.

Czytaj też: Andrzej Andrysiak zrezygnował z kierowania kanałem News 24

Spółka większość przychodów osiąga z produkcji "Familiady" dla TVP. Uruchamiała też wiele kanałów telewizyjnych, np. w 2006 roku ruszyła informacyjno-rozrywkowa Superstacja, później sprzedana Polsatowi. Od marca 2017 roku Astro nadaje poświęcony grom komputerowym kanał E-sport. Od 2015 istnieje kanał ogólnotematyczny 13.tv. Od 2011 do początku 2015 roku firma nadawała także pakiet stacji Next o różnej tematyce, m.in. Next TV HD, Next TV 3D i Next Music.

News 24 jest obecnie dostępny w mniejszych sieciach kablowych oraz w CDA TV i WP Pilot. Za dystrybucję stacji odpowiada firma Delegata. Jak informował prezes Krajewski, na początku kwietnia News 24 poszerzy zasięg o duże sieci kablowe, ale dotąd to się nie wydarzyło.

Czytaj też: Konstanty Gebert po 33 latach odchodzi z "Gazety Wyborczej"

W listopadzie ub.r. w Astro zainwestowała zajmująca się głównie nieruchomościami spółka z grupy Tier Investment. W marcu br. informowano, że dotychczas Tier Investment dokapitalizował spółkę kwotą 2,45 mln zł.

(MNIE, 15.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.