Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fabularny dodatek do "Cyberpunka 2077" trafi do sprzedaży w 2023 r.

CD Projekt sprzedał 18 mln kopii "Cyberpunka 2077" (fot. materiały prasowe)

W trakcie dzisiejszego spotkania z inwestorami CD Projekt zapowiedział, że w 2023 r. do sprzedaży trafi fabularny dodatek do wydanego w grudniu 2020 r. "Cyberpunka 2077".

Spółka potwierdziła również prace nad nową grą ze świata "Wiedźmina", dalsze prace nad "Wiedźminem 3" na konsole nowej generacji i premierę spinn-offu gry "Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana".

Firma potwierdziła, że trwają prace deweloperskie nad "The Molasses Flood", który jest niezapowiedzianym jeszcze projektem opartym na jednej z franczyz tworzonych przez polskie studio growe. Twórcy "Wiedźmina" planują również przygotowanie koncepcji pod inne, nieogłoszone dotąd produkcje gry.

Firma poinformowała również, że w 2021 r. przychody całej grupy wyniosły 888 zł mln zł i odnotowała 209 mln zł zysku netto. 

Przypomnijmy, że "Cyberpunk 2077" zadebiutował w grudniu 2020 r. Tytuł w opinii większości graczy konsolowych nie nadawał się w tamtym momencie do gry, w związku ze zbyt wielką ilością błędów. 

Premierze "Cyberpunk 2077" towarzyszyła największa akcja marketingowa w historii firmy. "Cyberpunk 2077" był obecny na produktach spożywczych i odzieżowych. Kampanię promocyjną prowadzona w radiu, prasie i telewizji. Dzień przed premierą Polsat Games wyemitował czterogodzinny blok poświęcony grze. Reklamy zostały zrealizowane także w outdoorze. Po Londynie jeździły autobusy promujące "Cyberpunk 2077", grę reklamowano w Tokio i Nowym Jorku.

Oczekiwania graczy były na tyle wysokie, że część podjęła decyzję o złożeniu przeciwko spółce pozwu zbiorowego, w którym zarzucano jej złamanie ustawy o papierach wartościowych oraz wysyłanie na rynek fałszywych lub wprowadzających w błąd komunikatów o grze "Cyberpunk 2077". Ostatecznie CD Projekt RED postanowił pójść na ugodę z akcjonariuszami, którzy domagali się zadośćuczynienia wypłacił skarżącym 1,85 mln dolarów.

CD Projekt sprzedał 18 mln egzemplarzy "Cyberpunka 2077".

(KAP, 14.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.