Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szabłowski i Szczygieł zbierają pieniądze dla Press Clubu Ukraina

Gościem Witolda Szabłowskiego była m.in. Polina Kuczynskaja, która spędziła miesiąc w oblężonym przez Rosjan Sławutyczu (screen: Witold Szabłowski/Facebook)

Reportażyści Witold Szabłowski i Mariusz Szczygieł rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla Press Clubu Ukraina. Zebrane środki mają być przeznaczone m.in. na zakup kamizelek kuloodpornych i hełmów dla ukraińskich dziennikarzy.

- Od pierwszego dnia wojny nasze koleżanki i koledzy, reporterki i reporterzy z Ukrainy narażają życie, żeby ją relacjonować. Jednocześnie wielu z nich pracuje za darmo - redakcje w kraju objętym wojną nie są w stanie im płacić - napisał Witold Szabłowski na stronie internetowej zbiórki - Chcemy, by mogli pracować tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Zbieramy pieniądze, które przekażemy ukraińskiemu Press Clubowi. Za kwoty, które wpłacicie, kupione będą kamizelki kuloodporne i hełmy dla dziennikarzy pracujących bezpośrednio w strefie konfliktu. Część będzie przeznaczona również na rozwój ukraińskiego dziennikarstwa obywatelskiego 

Pieniądze zbierali również podczas czwartkowego spotkania w Faktycznym Domu Kultury Instytutu Reportażu. W prowadzonym przez Szabłowskiego i Szczygła spotkaniu wzięła udział m.in. Polina Kuczynskaja, która kilka dni temu uciekła ze zdobytego przez Rosjan Sławutycza w pobliżu Czarnobyla. 

Pieniądze dla Press Clubu Ukraina można wpłacać na stronie zrzutka.pl/uv9hhw.

(PAR, 08.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.