Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dzisiaj rozprawa w sprawie zniesławienia marszałka Grodzkiego przez Tomasza Sakiewicza

Marszałek Senatu skierował przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi prywatny akt oskarżenia z art. 212 Kodeksu karnego (screen: YouTube/Telewizja Republika)

O 10.15 w czwartek odbędzie się rozprawa w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli z powództwa marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Oskarżył on redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza o zniesławienie.

Tomasz Sakiewicz został oskarżony o to, że 6 stycznia 2020 roku za pośrednictwem Twittera zamieścił zniesławiający wpis. "Platforma już głupiej nie potrafi bronić Grodzkiego niż twierdzić, iż ktoś przekupuje świadków. Są ich dziesiątki, o łapówkach wiedziały setki osób. A Grodzki jeszcze będzie miał sprawę o fałszywe zawiadomienie".

"To po prostu obrzydliwy facet"

Druga wypowiedź, która stała się przedmiotem pozwu, to słowa Tomasza Sakiewicza w programie TV Republika 10 stycznia 2020 roku: "Kiedy ktoś, kto jest po prostu zwykłym łapówkarzem porównuje siebie, a ponosi konsekwencje ohydnej, po prostu ohydnej działalności, no to tylko poziom tej ohydy rośnie. Nic więcej nie da się w tej sprawie powiedzieć, to po prostu obrzydliwy facet".

Czytaj też: "Gazeta Polska" ma przeprosić Borysa Budkę za okładkę "Oni roznieśli zarazę i śmierć"

W związku z tymi słowami marszałek Senatu skierował przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi prywatny akt oskarżenia z art. 212 Kodeksu karnego.

W grudniu Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich poinformowało, że obejmuje tę sprawę monitoringiem pod kątem przestrzegania praw człowieka i obywatela, szczególnie w zakresie wolności słowa i prasy.

Czytaj też: Wydawca książki "Stan futbolu" przeprasza Tuzimka. Krzysztof Stanowski też będzie musiał

(BAE, 07.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.