Temat: public relations

Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Leroy Merlin Polska usuwa fanpage nawołujący do bojkotu sieci sklepów

Decyzja rujnuje narrację, jakoby polski oddział firmy odcinał się od decyzji francuskiej centrali (screen: YouTube/Leroy Merlin Polska)

Leroy Merlin doprowadził do usunięcia profilu facebookowego "Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin". Portal skasował fanpage na prośbę polskiej spółki – powodem wykorzystanie logo i nazwy firmy.

O usunięciu strony poinformował w mailu do mediów Dominik Gąsiorowski, jeden z twórców profilu. Wyjaśnia w nim, że fanpage został skasowany na żądanie Leroy Merlin.

Czytaj też: Korespondent Onetu Marcin Wyrwał przyjechał do Polski, ale wraca do Ukrainy. Był tam od początku inwazji

Leroy Merlin blokuje

Według aktywisty decyzja o zablokowaniu strony rujnuje narrację, jakoby polski oddział firmy odcinał się od decyzji francuskiej centrali. "Niestety okazuje się, że Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o. również uczestniczy w tym procederze, co potwierdza informacja przekazana nam przez firmę Facebook" – czytamy.

Press

Wykorzystanie nazwy Leroy Merlin ma łamać zasady użytkowania Facebooka (screen: Facebook.com)

Niedawno szefowa działu HR w Leroy Merlin Ukraina, Liudmyła Dziuba informowała, że firma zablokowała dostęp do wewnętrznego komunikatora wszystkim pracownikom w Ukrainie. Tamtejszy "Forbes" odkrył, że gdy lokalny oddział opublikował apel o wycofanie się spółki z Rosji, centrala podjęła decyzję o usunięciu fanpage'a ukraińskiego LM.

Czytaj też: Szefowa Yandexu odchodzi tuż przed końcem kadencji w proteście przeciwko wojnie

(KAP, 05.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.