Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szefowa Yandexu odchodzi tuż przed końcem kadencji w proteście przeciwko wojnie

- Nie mogę pracować w kraju, który jest w stanie wojny z sąsiadem - stwierdziła szefowa Yandexu i wyjechała z Rosji (fot. Wikimedia Commons/Ilya Vartanian)

Elena Bunina, dyrektorka generalna Yandexu, największej rosyjskiej firmy technologicznej, na niecałe dwa tygodnie przed końcem kadencji zrezygnowała ze stanowiska. Jej następcą został Artem Sawinowski, dotychczas starszy menedżer.

- Nie wrócę. Nie mogę pracować w kraju, który jest w stanie wojny z sąsiadem - miała napisać Bunina na wewnętrznym forum firmy. Obecnie ma przebywać w Izraelu i pracować w tamtejszym biurze firmy.

Czytaj też: Grayling zamyka działalność w Rosji

To drugie znaczące odejście w kręgach kierowniczych rosyjsko-holenderskiego koncernu. W zeszłym miesiącu Tigran Khudaverdyan zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego Yandex NV, spółki macierzystej Yandex LL, zarejestrowanej w Holandii. Stało się to po tym, gdy Unia Europejska wciągnęła go na listę osób objętych sankcjami.

Khudaverdyan został ukarany jako osoba fizyczna. Ani Yandex NV, ani żadna z jej spółek zależnych nie została objęta sankcjami przez Stany Zjednoczone, UE czy Wielką Brytanię.

Elena Bunina została dyrektorką HR w styczniu 2011 roku. Od grudnia 2017 pełniła funkcję dyrektorki generalnej. Yandex posiada wyszukiwarkę internetową o tej samej nazwie. Najczęściej jest używana w Rosji. Plasuje się na ósmym miejscu najczęściej używanych wyszukiwarek świata.

Czytaj też: Według Google Trends zainteresowanie internautów wojną w Ukrainie spada

(MAC, 04.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.