Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dzienniki Polska Press z nowym magazynem "Puls"

Polska Press odświeżyła także layout swoich dzienników lokalnych i piątkowych wydań magazynowych

Dzienniki Polska Press wyszły w piątek z nowym wydaniem magazynowym "Puls". Nowy "Tygodnik Regionów" trafił natomiast do czytelników należącego do grupy "Głosu Pomorza".

Piątkowe gazety Polska Press Grupy trafiły do czytelników z nowym, 8-stronicowym magazynem zatytułowanym "Puls", przygotowywanym w znacznej części centralnie.

Felieton Doroty Kani

- To lektura, która pozwoli pogłębić wszechstronną wiedzę o ludziach, Polsce i świecie. Natomiast wydanie sobotnio-niedzielne ukazujące się w niektórych regionach nazwane zostało "Weekend z Rodziną". Będzie to magazyn z poradami, ciekawostkami i propozycjami spędzenia wolnego czasu - poinformowała w komunikacie Dorota Kania, członkini zarządu i redaktorka naczelna Polska Press Grupy.

Czytaj też: Dorota Kania na czele Instytutu Dziennikarstwa Polska Press. Dla młodych dziennikarzy

Nowy piątkowy magazyn otwierają dwa felietony: Doroty Kani, która dowodzi, że sterowana przez Niemców - będących biznesowymi przyjaciółmi Rosji - Unia robi za mało dla Ukrainy, oraz Marcina Kędryny, który krytykuje wystąpienie Bidena w Warszawie.  

Od 29 marca gazety Polska Press ukazują się w odświeżonym layoucie. Część zyskała też odświeżone winiety. Niezmieniony pozostał jedynie layout „Expressu Ilustrowanego”, który zachował swój tabloidowy charakter. Autorem zmian graficznych jest Tomasz Bocheński, dyrektor artystyczny Polska Press Grupy.

"Teksty pogłębione"

Każdego dnia w gazetach ukazuje się inny dodatek tematyczny, wspólny dla całej grupy. W poniedziałki to sport, we wtorki ekonomia, w środy zdrowie, a w czwartki dodatek kryminalny.

Polska Press przygotowywała zmiany kilka miesięcy. - Opieraliśmy się na naszej wiedzy o prasie i świadomości współczesnego czytelnictwa gazet. Chcemy dawać czytelnikowi teksty pogłębione, co oznacza, że co prawda będzie ich mniej, ale podniesie się ich jakość - mówi Wojciech Paczyński, rzecznik prasowy PPG.

Czytaj też: Polska Press z nowym ogólnopolskim portalem. Polityka i agregowanie treści z regionów

W piątek również nowy tygodnik dostali czytelnicy "Głosu Pomorza". "Tygodnik regionów" zastąpił dziewięć dotychczas ukazujących się tygodników regionalnych, wydawanych w większych miastach Pomorza Zachodniego.

(PAR, 04.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.