Dział: PRASA

Dodano: Marzec 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora nie ma nic przeciwko współpracy publicystycznej "GW" z Jerzym B. Wójcikiem

Pozew Jerzego B. Wójcika przeciwko Agorze nie wpłynął jeszcze do firmy (fot. materiały prasowe)

Zarząd Agory wyklucza możliwość ponownego zatrudnienia Jerzego Wójcika. Jednak nie ma nic przeciwko jego współpracy publicystycznej z "Gazetą Wyborczą".

Podczas spotkania poświęconego wynikom Grupy Agora prezes Bartosz Hojka odniósł się do współpracy "Gazety Wyborczej" z jej były dyrektorem wydawniczym, który w lutym br. opublikował tekst w weekendowym wydaniu dziennika.

– Współpraca "Gazety Wyborczej" z Jerzym Wójcikiem ma charakter publicystyczny. My jako zarząd szanujemy niezależność i autonomię redakcji w zakresie doboru autorów i tematów, natomiast powrót Jerzego Wójcika w charakterze pracownika do Agory nie jest możliwy – zaznaczył Bartosz Hojka. 

Dyscyplinarne zwolnienie Jerzego B. Wójcika

Jerzy B. Wójcik został dyscyplinarnie zwolniony przez zarząd pod koniec listopada 2021 roku. Wobec tej decyzji skierował do sądu pracy pozew przeciwko spółce Agora. Przedmiotem pozwu jest charakter oraz powody zwolnienia go z firmy. Podczas piątkowego spotkania prezes Hojka powiedział, że pozew Jerzego Wójcika nie wpłynął jeszcze do Agory.

(BAE, 28.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.