Dział: PRASA

Dodano: Luty 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michnik po raz kolejny na łamach "GW" broni zwolnionego Wójcika. Zarząd nie komentuje

W dopisku do tekstu Jerzego Wójcika w weekendowym wydaniu "Gazety Wyborczej" Adam Michnik napisał, że Wójcik "padł ofiarą ludzi, którzy nie mają żadnego wkładu w powstanie »Gazety Wyborczej«, a którzy dziś jej nie rozumieją i ją lekceważą"

W weekendowym wydaniu "Gazety Wyborczej" (Agora) został opublikowany tekst zwolnionego w listopadzie dyrektora wydawniczego dziennika Jerzego Wójcika. W dopisku do tekstu redaktor naczelny Adam Michnik zasugerował, że liczy na wznowienie współpracy z Wójcikiem. Zarząd Agory nie skomentował sprawy.

Artykuł autorstwa Jerzego Wójcika "W tym domu już nie rozmawiamy o »Przedwiośniu«. Grydzewski i jego ferajna" opublikowano w magazynie "Wolna Sobota". Artykuł był opatrzony dopiskiem redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika: "Jerzy Wójcik, jeden z bezspornych twórców sukcesów »Gazety Wyborczej«, był mi dobrze znany jako menedżer i wizjoner rozwoju pisma. Niestety, padł ofiarą ludzi, którzy nie mają żadnego wkładu w powstanie »Gazety Wyborczej«, a którzy dziś jej nie rozumieją i ją lekceważą. (...) Ten świat Grydzewskiego, Tuwima, Słonimskiego, Boya i Lechonia, a także Antoniego Sobańskiego i Ireny Krzywickiej to tradycja, z której chcemy czerpać, tradycja, której chcemy pozostać wierni. Tych tradycji, tych wartości będziemy bronić uparcie, mam nadzieję, że wspólnie z Jurkiem Wójcikiem".

Jednak zdaniem dziennikarza "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego ten komentarz Adama Michnika nie zwiastuje zaognienia konfliktu z zarządem Agory. – Adam konsekwentnie pokazuje, że liczy się dla niego dorobek Wójcika i nie wycofał się z niczego. Zaznacza, że ważne są dla niego takie wartości, jak honor i lojalność. Czego m.in. zarząd i wiele osób nie rozumie – stwierdza Czuchnowski. 

Zarząd Agory SA nie odniósł się do komentarza Michnika z weekendowego wydania "GW".

Konflikt między zarządem Agory a "Gazetą Wyborczą" trwa od czerwca ub.r. Zrodził się na tle pomysłu zarządu Agory połączenia portalu Gazeta.pl z "Gazetą Wyborczą". To spotkało się ze sprzeciwem kierownictwa dziennika.

(BAE, 08.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.