Temat: na weekend

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Moje apki. Janek Stanisławski z Ringier Axel Springer Polska o najważniejszych aplikacjach

Wśród najczęściej używanych przez niego aplikacji Janek Stanisławski wymienia m.in. Squida, Tumblra i Spotify'a (fot. materiały prasowe Ringier Axel Springer Polska)

Jakie są najważniejsze i najbardziej użyteczne aplikacje na smartfona? Swoim wyborem dzieli się Janek Stanisławski, digital growth editorial manager z Ringier Axel Springer Polska.

Squid
(Njuice AB, wersja darmowa)

Aplikacja, w której wyszukuję obecnie trendujące tematy. Łatwa w obsłudze, przejrzysta, z podziałem na sekcje tematyczne, ale też z tzw. mieszadłem. Codziennie udaje mi się znaleźć tutaj kilka trendów, zwłaszcza z zakresu biznesu, kultury i technologii. Minusem może być to, że niektóre materiały nie są najświeższe, ale to tylko pokazuje, że jeden temat potrafi mieć dwa życia, a nawet kilka.

Trends Ranking
(BlueNetWeb, wersja darmowa)

Prosta w obsłudze, z kilkoma podstawowymi funkcjami i filtrami. Pokazuje trendy z Twittera, YouTube’a i Google’a z ostatnich 24 godzin. Pomaga wyłapać lub podczepić się pod dany trend, ale ma już dość przestarzały layout lub funkcje. Najczęściej używam do trendów z YouTube’a i wciąż nie mogę się nadziwić, ile tam polskiego rapu.

Tumblr
(Tumblr.Inc, wersja darmowa)

Amerykańska apka z małymi blogami. Bardzo łatwo znaleźć arcyciekawe i wnikliwe treści, które nas interesują, np. 21 najlepszych blogów marketingowych. Tumblr jest zintegrowany z innymi mediami społecznościowymi, umożliwia tworzenie gifów, publikowanie tekstów, zdjęć, filmów i nagrań audio.

Spotify
(Spotify Ltd. wersja płatna, 19,99 zł miesięcznie)

Stojąc w korkach, zawsze miałem poczucie bezsensownie zmarnowanego czasu. M.in. dzięki Spotify to się zmieniło. Mam ulubione muzyczne listy, podcasty i słuchowiska. Często udaje mi się znaleźć też nowego, ciekawego artystę poprzez wyszukiwanie po słowach kluczowych. Dzięki apce z zielonym kółeczkiem poszerzam wiedzę i rozwijam skillsy, stojąc w zatłoczonej Warszawie. Jakby lżej się stało.

Krokomierz
(Leap Fitness Group, wersja darmowa)

Krokomierz mobilizuje mnie do aktywności fizycznej – zarówno jeżeli chodzi o spacery, jak i treningi. Doskonała analityka, motywujące raporty i plany treningowe zmodyfikowane pode mnie. Serdecznie polecam, zwłaszcza tym bardziej leniwym, którzy potrzebują motywatora.

Sina Weibo
(Weibo, wersja darmowa)

Narzędzie pomaga mi odkrywać nowe trendy za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Łatwo wyłapać świeże i „wznoszące” tematy, ale także zbliżyć się do ulubionych influencerów i znaleźć mocną, sensacyjną historię z drugiego końca świata. Weibo jest zintegrowane z Facebookiem i Twitterem, przez co łatwo udostępnić interesujące nas treści. 

Signal
(Signal Foundation, wersja darmowa)

Bardzo przydatne narzędzie do zaszyfrowanych i „znikających” rozmów. Najczęściej używam podczas spotkań z politykami chcącymi zachować anonimowość, ludźmi z (byłych i obecnych) służb oraz z prawnikami. Proste w obsłudze i pomocne w codziennej pracy.

Janek Stanisławski, Ringier Axel Springer Polska

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.