Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SDRP zaapelowało do rosyjskich dziennikarzy o rzetelność i uczciwość

SDRP wzywa rosyjskich dziennikarzy o zgodne z prawdą i uczciwe relacjonowanie wojny w Ukrainie (fot. ARC)

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej zaapelowało we wtorek do rosyjskich dziennikarzy o rzetelne i uczciwe przekazywanie w rosyjskich mediach informacji o wojnie w Ukrainie. Wcześniej konkurencyjne Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich apelowało o usunięcie rosyjskich związków dziennikarzy z międzynarodowych organizacji dziennikarskich.

„Zwracamy się do członków Związku Dziennikarzy Rosji. Wasz Związek należy do Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy i Europejskiej Federacji Dziennikarzy. To członkostwo zobowiązuje do przestrzegania Międzynarodowej Karty Etyki Dziennikarskiej” - apeluje 23 sygnatariuszy apelu. Przypominają, że pierwszy punkt Karty wymaga od dziennikarzy szacunku dla prawdy i prawa opinii publicznej do jej poznania.

Czytaj też: Instagram też zablokowany w Rosji. Instagramerki w płacz

"Wzywamy Was do poszanowania prawa, do pisania i mówienia o wojnie w Ukrainie tylko na podstawie sprawdzonych faktów i źródeł informacji. (...) Rosyjscy Dziennikarze! Wzywajcie do wycofania wojsk rosyjskich z Ukrainy, domagajcie się zakończenia barbarzyńskiej agresji” - apeluje SDRP. Apel podpisali członkowie naczelnych władz Stowarzyszenia.

Wcześniej Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich bezskutecznie apelowało o usunięcie rosyjskich organizacji dziennikarskich z międzynarodowych federacji.

(PAR, 16.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.