Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Allegro blokuje możliwość sprzedaży rosyjskich i białoruskich towarów

Allegro zachęca swoich użytkowników do wspólnego wyrażenia sprzeciwu wobec rosyjskiej i białoruskiej agresji (screen: Allegro.pl)

W ramach wyrazu solidarności z Ukrainą serwis Allegro zawiesza możliwość przeprowadzania transakcji dotyczących rosyjskich i białoruskich produktów.

O blokadzie największy serwis e-handlu w Polsce poinformował swoich użytkowników za pośrednictwem wiadomości e-mail.

"Nie chcemy wspierać rosyjskiej i białoruskiej gospodarki"

– W ramach solidarności z Ukrainą zablokujemy możliwość wystawiania ofert z produktami pochodzącymi z Rosji i Białorusi – napisali przedstawiciele Allegro. – Nie chcemy wspierać rosyjskiej i białoruskiej gospodarki. Zablokowaliśmy już sprzedających z tych krajów, teraz czas na kolejne kroki – ograniczymy sprzedaż produktów z tych państw na Allegro i Allegro Lokalnie.

Czytaj też: Discovery wyłącza swoją ofertę telewizyjną w Rosji

Jak dodają: – Od 14 marca nie wystawisz oferty z produktem rosyjskiej lub białoruskiej marki. Gdy spróbujesz wystawić taką ofertę, zobaczysz komunikat, że nie jest to możliwe. Dotyczy to wystawiania ofert przez formularz, API oraz z pliku.

Co natomiast z już wystawionymi ofertami? Jak piszą przedstawiciele serwisu: – Jeśli aktualnie w swoich ofertach masz produkty z Rosji lub Białorusi – nie usuniemy ich. Zachęcamy Cię jednak do zakończenia tych ofert. W ten sposób razem z nami oraz innymi sprzedającymi wyrazisz swój sprzeciw wobec rosyjskiej i białoruskiej agresji.

(HAD, 10.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.