Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zygmunt Solorz zainwestuje pół miliarda zł. Ale nie w media

W Rybniku powstanie Centrum Zielonej Energii Subregionu Zachodniego (fot. Tomasz Żukowski/East News)

Zygmunt Solorz planuje stworzyć w Rybniku Centrum Zielonej Energii. Wartość inwestycji jest szacowana na pół miliarda złotych.

Miasto Rybnik podpisało list intencyjny z przedstawicielami ZE PAK, którego głównym akcjonariuszem i przewodniczącym rady nadzorczej jest Zygmunt Solorz, właściciel Grupy Polsat Plus. Dzięki temu w Rybniku powstanie Centrum Zielonej Energii Subregionu Zachodniego.

"Moja Grupa, w tym ZE PAK realizuje bardzo ambitny plan transformacji w kierunku zielonej energii i zielonego wodoru. Inwestycja w Rybniku w termiczne przekształcanie odpadów doskonale wpisuje się w ten plan" - mówi cytowany w komunikacie prasowym Zygmunt Solorz.

Czytaj też: TVN Siedem sięgnął po nowe seriale paradokumentalne. Nie rezygnuje z bikini reality

Planowane jest powstanie sortowni i kompostowni, instalacji do przetwarzania odpadów biodegradowalnych, wielkogabarytowych, budowlanych oraz sortowni. Główną inwestycją ma być budowa instalacji termicznego przekształcania odpadów.

Koncepcja i harmonogram uruchamiania Centrum Zielonej Energii w Rybniku mają powstać w czerwcu.

(MNIE, 09.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.