Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN Siedem sięgnął po nowe seriale paradokumentalne. Nie rezygnuje z bikini reality

- Nie planowaliśmy cięć ramówkowych w przypadku braku koncesji naziemnej - podkreśla szefowa Siódemki Katarzyna Mazurkiewicz (fot. Paweł Wodzyński/East News)

TVN Siedem w wiosennej ramówce umieścił dwa nowe seriale paradokumentalne "Zagadki losu" i "Opowieści małżeńskie" oraz kontynuuje programy typu bikini reality "Hotel Paradise" i "40 kontra 20". Wiosną kończy emisję seriali "Brzydula" i "19+".

"Od samego początku naszą potrzebą było to, żeby dawać widzom chwilę relaksu, oderwania się od rzeczywistości. Wydaje się, że w dzisiejszym świecie jest to nam szczególnie potrzebne" - mówiła podczas wtorkowej prezentacji wiosennej ramówki Katarzyna Mazurkiewicz, dyrektorka programowa TVN Siedem. Kanał rozpoczął nadawanie 20 lat temu, dokładnie 1 marca 2002 roku.

Katarzyna Mazurkiewicz podczas spotkania opowiadała, że TVN Siedem otrzymał od widzów wiele słów wsparcia w związku z przeciągającym się postępowaniem w sprawie przedłużenia koncesji. "Wiedzieliśmy, że trudno jest walczyć o rozrywkę, bo rozrywka nie jest naszą pierwotną potrzebą, ale być może jest konieczna i w takich czasach" - skomentowała.

Zamieszanie z koncesją

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przedłużeniu koncesji dla TVN Siedem dopiero 18 lutego, czyli tydzień przed jej wygaśnięciem, tj. 25 lutego (wniosek złożono 23 grudnia 2020 roku). Formalną decyzję koncesyjną stacja dostała w środę 23 lutego. Procedura trwała tak długo, bo - jak tłumaczono - członkowie Rady mieli wątpliwości co do struktury właścicielskiej TVN. - Nie planowaliśmy cięć ramówkowych w przypadku braku koncesji naziemnej - podkreśla szefowa Siódemki w rozmowie z "Presserwisem".

Grupą docelową premierowych pozycji TVN Siedem są kobiety w wieku 25-35 lat. - Odkąd nasze formaty dostępne są w Playerze, młodsza widownia Siódemki wybiera elastyczną formę konsumpcji treści - ogląda kiedy i jak chce - przyznaje Katarzyna Mazurkiewicz. - Walczymy o naszego widza i oczywiście liczymy się z tym, że młodsza widownia wybierze Playera, dlatego sięgamy po inne rozwiązania, na przykład produkcje docu scripted, które zarówno w telewizji, jak i w Playerze mają mocną pozycję - dodaje.

Nowe paradokumenty

W wiosennej ramówce znalazły się dwa seriale paradokumentalne: "Zagadki losu" (od poniedziałku do środy o 18.25) i "Opowieści małżeńskie" (w czwartki i piątki o 18.25), za produkcję których odpowiada Constantin Entertainment. - Widzimy, jakie wyniki oglądalności ma "Ukryta prawda" w naszym paśmie powtórkowym, dlatego zamówiliśmy seriale, które byłyby oparte na podobnej formule, ale stworzone pod widownię Siódemki, zbudowane wokół relacji, blisko ludzi, miłości czy rozstań - opowiada szefowa Siódemki.

Co dalej z "Hotel Paradise"?

Do wiosennej ramówki trafił piąty sezon bikini reality "Hotel Paradise", który oglądać można od poniedziałku do czwartku o 20.35 (od 21 lutego). Randkowy program realizowany jest w Panamie, a prowadzi go bez zmian Klaudia El Dursi. "Hotel Paradise" ma być kontynuowany również jesienią. - Nie przewidujemy, żeby szósty sezon miał nie powstać, ale dzisiaj w dobie pandemii i tak wielu zmiennych na rynku trudno potwierdzać coś na 100 procent - zapowiada Mazurkiewicz.

"40 kontra 20" hitem Playera?

Wiosną TVN Siedem pokaże także drugi sezon innego formatu typu bikini reality "40 kontra 20", zrealizowanego na greckiej Krecie. W programie dwóch mężczyzn - starszy (powyżej 40. roku życia) i młodszy (poniżej 30. roku życia) - rywalizuje ze sobą o względy kilkunastu kobiet w wieku od 20 do 50 lat.

- Pierwszy sezon pokazaliśmy w off sezonie między Euro, sportowymi eventami, ale też pierwszymi wakacjami po covidzie, to był trudny moment - przyznaje Katarzyna Mazurkiewicz. Program emitowano od 28 czerwca do 23 sierpnia 2021 roku. - Mimo fantastycznych wyników w Playerze, wyniki w TVN Siedem nie do końca nas satysfakcjonowały. Ten format zasługuje na pełniejszą ekspozycję w ramówce i zdecydowanie większą widownię - uważa Mazurkiewicz i zapowiada: - Drugi chcemy pokazać w kwietniu.

Koniec "BrzydUli 2" i "19+"

Na wiosennej ramówce TVN Siedem zakończy emisję telenoweli "Brzydula" z Julią Kamińską w tytułowej roli. Serial wrócił na antenę po 11 latach w październiku 2020 roku. - Cieszyliśmy się na powrót ukochanego serialu publiczności Siódemki. Powtórki pierwszej serii, które emitowaliśmy, cieszyły się ogromną popularnością, dlatego premiera "Brzyduli 2" była dla nas ważnym wydarzeniem - mówi szefowa TVN Siedem. - Początkowo zakładaliśmy krótszą wersję, a powstały niemal cztery sezony. Ale jak to w każdej dobrej historii, trzeba wyczuć, kiedy postawić kropkę. Historia tej opowieści zamknie się w tym sezonie. Z dużym żalem będziemy żegnać się z tym tytułem - dodaje. Pytana, czy w Siódemce pojawi się nowa codzienna telenowela, odpowiada: - Oczywiście myślimy o tym.

TVN Siedem wiosną pokaże również ostatnie odcinki paradokumentu "19+", który jesienią 2016 roku miał premierę w TVN, a w lutym 2020 roku trafił do Siódemki. - Nie możemy w nieskończoność oszukiwać widzów, że tworzymy serial dla 19-latków, kiedy nasi bohaterowie zbliżają się do trzydziestki. Nasza rodzina 19+ dojrzała i pięknie się rozwinęła, czas na nowe wyzwania - tłumaczy Mazurkiewicz.

W 2021 roku średni dobowy udział TVN Siedem w widowni telewizyjnej wynosił 3,58 proc. w grupie 4+ (wzrost z 3,45 proc. w 20 roku) i 4,61 proc. w 16-49 (wzrost z 4,47 proc.).

(KOZ, 09.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.