Dział: PRASA

Dodano: Marzec 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Press Club Polska uruchamia inicjatywę "Jesteśmy Press Clubem Kijów"

"Ta inicjatywa pozwoli ukraińskim dziennikarzom zmuszonym do emigracji uzyskać pomoc w wykonywaniu zawodu, miejsce do pracy i spotkań"

Press Club Polska wspólnie z Press Club Brussels Europe, Press Club de France i Geneva Press Club uruchamia inicjatywę „We are Kyiv Press Club”.

Od 3 marca 2022 roku Press Club Polska stał się także ukraińskim Press Clubem. To na znak solidarności z dziennikarzami na Ukrainie. Przedsięwzięcie ma na celu zainspirowanie Press Clubów na całym świecie, aby wsparły w ten sposób ukraińskie media.

"Ta inicjatywa pozwoli ukraińskim dziennikarzom zmuszonym do emigracji uzyskać pomoc w wykonywaniu zawodu, miejsce do pracy i spotkań. Ukraińskich dziennikarzy przebywających w Polsce zapraszamy do kontaktu na adres e-mail [email protected]" - napisano w komunikacie.

Dla dziennikarzy ukraińskich działa także telefon pomocowy prowadzony przez Fundację Reporterów: +48 692804017. Również Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oferuje pomoc - Dom Dziennikarza w Kazimierzu nad Wisłą może przyjąć Ukraińców. 

(MAC, 07.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.