Dział: INTERNET

Dodano: Luty 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media w internecie zdejmują paywalle, by nie ograniczać informacji o wojnie

W serwisie subskrypcyjnym Newsweek.pl treści na temat wojny są dostępne dla wszystkich internautów (screen Newsweek.pl)

W serwisach internetowych, oferujących treści w modelu subskrypcyjnym, otwarto dostęp do tekstów na temat inwazji Rosji na Ukrainę - wszystkich lub części.

- Podjęliśmy decyzję, że treści na temat wojny w Ukrainie, które są publikowane w serwisie subskrypcyjnym Newsweek.pl, będą dostępne dla wszystkich czytelników - informuje Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej w Ringier Axel Springer Polska. Wymienia m.in. relacje live, artykuły i treści o charakterze newsowym.

Relacje otwarte dla wszystkich internautów

Na podobne rozwiązanie zdecydował się serwis "Pulsu Biznesu" - Pb.pl. - Część artykułów dotyczących tej tematyki będzie dostępna dla wszystkich, bez konieczności wykupienia subskrypcji - mówi Grzegorz Nawacki, redaktor naczelny "PB".

Czytaj też: Morderstwa dziennikarzy w Ukrainie. Co jest prawdą, a co fake newsem?

Wyborcza.pl użytkownikom, którzy nie mają wykupionej subskrypcji, umożliwia śledzenie relacji aktualizowanej od 5 rano do północy. - Ze względu na wagę tego, co się dzieje za polską granicą wschodnią, relacja jest otwarta dla wszystkich internautów - wyjaśnia rzeczniczka Agory Agata Staniszewska.

Radio 357 otworzyło wszystkie materiały o rosyjskiej inwazji na Ukrainę, są to m.in. specjalne serwisy informacyjne, komentarze specjalistów, rozmowy z Ukraińcami. "Nie musicie być Patronami, nie musicie zakładać konta ani logować się do #twoje357" - napisała stacja na Facebooku.

Ukraińskie treści

Ponadto serwisy internetowe zaczynają tworzyć materiały w języku ukraińskim. W piątek na stronie głównej Onetu ruszyła sekcja ukraińska, w której znajdują się treści po ukraińsku przygotowane przez dziennikarzy portalu.

W niedzielę ruszył z kolei nowy serwis Wirtualnej Polski przygotowany specjalnie dla społeczności ukraińskiej - VPolshchi.pl, czyli „w Polsce”. Źródłem informacji w serwisie są największe ukraińskie media.

Czytaj też: Wojna w Ukrainie. Które media należy śledzić? Dziennikarze podpowiadają

- Jako medium mamy przede wszystkim zadanie dostarczania rzetelnych informacji, koordynowania pomocy i wsparcia w odnalezieniu się w naszym kraju. Od dziś również w języku ojczystym naszych sąsiadów - informuje Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski Holding.

Maciej Kozielski

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.