Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix w USA będzie rosnąć znacznie wolniej od konkurentów

Pomimo bardzo spowolnionego wzrostu, Netflix pozostanie liderem (fot. Thibault Penin/Unsplash)

Według Digital TV Research na największym światowym rynku, w Stanach Zjednoczonych, do roku 2027 największy przyrost wśród serwisów streamingowych odnotuje HBO Max (o 31 mln subskrypcji). Paramount+ dojdzie 26 mln, Disney+ do 12 mln. Netflix doda tylko 2 mln subskrypcji.

Subskrypcje SVOD (dla filmów, kanałów linearnych i odcinków telewizyjnych – z wyłączeniem innych platform, takich jak sport) w USA wzrosną z 354 mln na koniec 2021 roku do 458 mln w 2027. Do tego czasu ok. 86 proc. gospodarstw domowych korzystających z telewizji zasubskrybuje co najmniej jedną platformę SVOD. Przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci wówczas średnio za 4,37 platform.

Komentując wyniki raportu, Simon Murray, główny analityk w Digital TV Research, oświadczył: „Twierdzono, że amerykański rynek SVOD znajduje się w punkcie nasycenia. Chociaż spodziewamy się pewnego spowolnienia dla bardziej ugruntowanych graczy, nadal istnieje możliwość dużego wzrostu dla młodszych platform, takich jak Disney+, Paramount+ i HBO Max”.

Pomimo znacznego spowolnienia tempa wzrostu Netflix pozostanie liderem amerykańskiego rynku, mając ok. 69 mln subskrypcji.

(MAC, 22.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.