Temat: wolność słowa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zatrzymano wiceprezeskę Związku Polaków na Białorusi. Jest świadkiem w sprawie Poczobuta

Dziemiańczuk zostałą zatrzymana przez funkcjonariuszy nieznanej formacji mundurowej (fot. Znadniemna.pl)

We wtorek w Grodnie zatrzymano wiceszefową Związku Polaków na Białorusi Renatę Dziemiańczuk, która jest świadkiem w sprawie Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta - więzionych prawie od roku przez reżim Łukaszenki.

Związkowy portal Znadniemna.pl podał, że Dziemiańczuk została zatrzymana we wtorek o godz. 18.30 (16.30 czasu polskiego). To kolejna zatrzymana osoba związana z ZPB - po szefowej związku Andżelice Borys, dziennikarzu Andrzeju Poczobucie i działaczu Aleksandrze Kapuckim.

Czytaj też: Portal Znadniemna.pl zakwalifikowany przez Białoruś jako "ekstremistyczny"

Znadniemna.pl donosi, że według naocznych świadków "zatrzymania dokonywali mężczyźni ubrani w mundury bliżej nieznanej formacji mundurowej, którzy wciągnęli polską działaczkę do nieoznakowanego busa".

Andrzej Poczobut, współpracownik "Gazety Wyborczej" i członek zarządu Związku Polaków na Białorusi (ZPB), został aresztowany w Grodnie 25 marca ub.r. Wraz z nim zatrzymano także Irenę Biernacką i Marię Tiszkowską, działaczki ZPB, które później zostały uwolnione i trafiły do Polski.

(KAP, 16.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.