Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN24 przerywa transmisję z konferencji PiS o cenach energii. Będzie skarga do KRRiT

W czwartek przed południem posłowie PiS zwołali konferencję prasową dotyczącą wysokich kosztów energii (screen: Facebook.com/Prawo i Sprawiedliwość)

Stacja TVN24 przerwała konferencję posłów Prawa i Sprawiedliwości, na której przekonywano, że winę za wysokie koszty energii ponosi Unia Europejska. Prowadzący na antenie sprostował informacje przekazane przez posłów. Rzeczniczka PiS zapowiada złożenie skargi do KRRiT.

W czwartek przed południem posłowie Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek, Daniel Milewski i Jan Kanthak z Solidarnej Polski zwołali konferencję prasową dotyczącą wysokich kosztów energii. Jak stwierdzili politycy, winę za sytuację ponosi Unia Europejska.

Czytaj też: Koncesja TVN Siedem. Duda nie może wpłynąć na prezydenckich członków KRRiT

Przerwana konferencja w TVN24

– Wysokie ceny energii wynikają w dużej mierze z polityki klimatycznej UE i konieczności płacenia za certyfikaty emisyjne. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny tych certyfikatów drastycznie wzrosły, nawet o kilkaset procent – przekonywali posłowie PiS.

Transmisja konferencji w TVN24 w tym momencie została przerwana. Prowadzący Robert Kantereit zaznaczył, że politycy "mówią o tym, co wywiesili na plakatach, gdzie pokazano, że 60 proc. kosztów energii elektrycznej to koszty narzucone przez Unię Europejską". Dodał, że według specjalistów te proporcje są nieprawdziwe i że w rzeczywistości wynoszą 23 proc.

PiS składa skargę

TVP Info i Polsat News kontynuowały transmisję z konferencji. Jednak w Polsat News na koniec prowadzący Igor Sokołowski sprostował informacje przekazane przez posłów PiS, zaznaczając, że specjaliści nie zgadzają się z danymi przedstawionymi przez polityków.

Czytaj też: Europosłanka PiS chce ścigania dziennikarzy za teksty wiążące ją z aferą w PCK

Kilka godzin później ci sami posłowie zwołali kolejną konferencję, na której pojawili się z rzeczniczką PiS Anitą Czerwińską. – Złożymy skargę do KRRiT, oczekujemy też sprostowania – przekazała na konferencji Czerwińska.

(BAE, 10.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.