Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Smok ostrzega o smogu w centrum Warszawy. Kampania Screen Network

Wygląd animacji został uzależniony od aktualnych odczytów poziomu pyłów (screen: YouTube/Screen Network)

Animacja 3D i dane pobierane w czasie rzeczywistym – z takimi nowościami na ekranach w centrum Warszawy ruszyła akcja informacyjna Screen Network. Smok ostrzega o złej jakości powietrza.

Twórcy kampanii połączyli animację 3D z danymi pozyskiwanymi w czasie rzeczywistym. Animacja pojawia się, gdy normy jakości zostają przekroczone i zmienia w zależności od wyników pomiarów. Dym wokół smoka gęstnieje wraz z rosnącym poziomem pyłów zawieszonych.

Zwizualizowanie niewidzialnego zagrożenia

"Pomysł kreatywny opierał się na przedstawieniu istoty, której zmysły są znacznie bardziej wyczulone niż ludzkie i pozwalają jej szybciej wykryć niewidzialne dla nas zagrożenie" – wyjaśnia Damian Rezner, dyrektor operacyjny Screen Network, firmy odpowiedzialnej za stworzenie akcji.

Czytaj też: Drogi prąd to wina Unii Europejskiej? „Polityczna zgrana karta”

Wygląd animacji został uzależniony od aktualnych odczytów poziomu pyłów zawieszonych z pobliskiej stacji pomiarowej. Towarzyszący animacji smoka dym został wykreowany przy wykorzystaniu znanego z produkcji gier komputerowych silnika Unreal Engine. Umożliwia on modelowanie wirtualnego świata w czasie rzeczywistym.

– Wykorzystujemy bieżące odczyty poziomu pyłów zawieszonych i przekładamy je na generowany w czasie rzeczywistym dym towarzyszący animacji. Dzięki temu zabiegowi udało się nam zwizualizować niewidzialne dla ludzkiego oka zagrożenie - tłumaczy Damian Rezner.

(AMS, 10.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.