Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sześć ekip reporterskich TVP i trzy TVN Grupa Discovery na igrzyskach w Pekinie

W gronie ekspertów TVP są Adam Małysz i Luiza Złotkowska (fot. materiały prasowe)

Telewizja Polska wysłała siedmiu dziennikarzy na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. TVN Grupa Discovery ma trzech wysłanników.

Swojego wysłannika w Pekinie będzie mieć TVP Info. Relacje z Chin dla programów sportowych TVP będą przekazywać: Filip Czyszanowski, Aleksander Dzięciołowski, Michał Chmielewski, Aleksander Roj i Jakub Pobożniak.

Czytaj też: Olimpijskie kanały Eurosportu w Orange. Inea i Vectra ich nie włączą

Trzy ekipy będą pracować w okręgu Zhangjiakou (Filip Czyszanowski, Michał Chmielewski i Aleksander Rój), gdzie będą odbywały się m.in. konkursy skoków narciarskich. Prowadzącym studio na skoczni będzie Marcin Rams.

W Pekinie, gdzie rozgrywane będą m.in. zawody w łyżwiarstwie szybkim i short tracku, pracować ma Aleksander Dzięciołowski. Zawody w narciarstwie alpejskim będą w Yanqing, gdzie obecny będzie Jakub Pobożniak.

Prowadzącymi studio w Warszawie będą: Sylwia Dekiert, Maciej Kurzajewski, Jacek Kurowski, Rafał Patyra, Maciej Jabłoński i Maciej Adamiak.

Ceremonię otwarcia i zamknięcia skomentują Przemysław Babiarz i Piotr Sobczyński, a skoki narciarskie - Przemysław Babiarz i Stanisław Snopek.

W gronie ekspertów TVP znalazło się dwoje medalistów olimpijskich - Adam Małysz i Luiza Złotkowska.

Czytaj też: Cezary Gurjew, Marek Solecki i Robert Skrzyński w ekipie Polskiego Radia na igrzyska

Wysłannikami TVN Grupa Discovery są: Monika Krajewska ("Fakty" TVN), Kacper Merk (Eurosport) i Paweł Łukasik (TVN 24). 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie oficjalnie rozpoczną się w piątek 4 lutego i potrwają do 20 lutego. TVP ma sublicencję do transmitowania imprezy od Discovery.

(KOZ, 03.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.