Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Axel Springer tworzy sportową platformę streamingową

Christian Seifert, wieloletni szef piłkarskiej Bundesligi, na nowej platformie chce postawić na inne dyscypliny sportu (screen: YouTube/Leaders)

Niemiecka firma medialna Axel Springer wspólnie z Christianem Seifertem, wieloletnim dyrektorem zarządzającym niemieckiej ligi piłkarskiej DFL (Deutsche Fußball Liga), tworzy platformę streamingową.

Serwis, którego uruchomienie planowane jest na jesień 2023 roku, chce pokazywać sporty poza piłką nożną, takie jak piłka ręczna, koszykówka czy hokej na lodzie. Fani sportu w Niemczech będą mogli uzyskać dostęp do usługi bezpośrednio przez internet lub za pośrednictwem istniejących już platform. Nazwa marki ma zostać ogłoszona w ciągu roku.

Czytaj też: Ringier Axel Springer łączy wszystkie redakcje sportowe. Stańczyk na czele, Wołosik zastępcą

Założycielem start-upu jest Christian Seifert, a większościowy pakiet akcji w nowej firmie ma Axel Springer. Seifert posiada również znaczny pakiet akcji i będzie pełnić funkcję partnera zarządzającego.

(MAC, 01.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.