Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Lewandowski Człowiekiem Roku "Wprost", nagrodzony też Lech Kaczyński

Za "wybitne osiągnięcia sportowe" Człowiekiem Roku "Wprost" 2021 został Robert Lewandowski (fot. materiały prasowe)

Tygodnik "Wprost” po raz 30. przyznał tytuł Człowieka Roku - za 2021 rok uhonorowano nim Roberta Lewandowskiego, kapitana polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

Redakcja tygodnika tytułem Człowieka Roku "nagradza osoby, które w minionym roku wywarły największy wpływ na życie społeczne, polityczne czy gospodarcze w Polsce". Decyzją redakcji za "wybitne osiągnięcia sportowe, popularyzowanie zdrowego trybu życia, wielkie serce i działalność charytatywną oraz za promowanie Polski w świecie" wyróżniony został Robert Lewandowski.

Czytaj więcej: Wprost.pl bez naczelnego po zwolnieniu Roberta Felusia

"Ubiegły rok był dla niego rokiem rekordów. A w ostatnich paru latach pobił ich już w sumie kilkadziesiąt i nie sposób ich wszystkich wymienić na jednym wydechu. Jest wzorem do naśladowania dla milionów ludzi. Szczególnie młodych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę. Zasypiają z jego plakatem nad łóżkiem, marząc o tym, że pewnego dnia będą tacy jak on, że im też się uda. Jest inspiracją dla nas wszystkich, że mimo wszelkich przeciwności, przegranych, spadków formy można uczciwie odnieść gigantyczny sukces. I nie potrzeba do tego ani pieniędzy, ani znajomości. Wystarczy ciężko pracować" – uzasadniała swój wybór redakcja.

- Nagrodę traktuję jako wyraz uznania nie tylko dla moich osiągnięć, ale również jako wyraz wsparcia dla całego środowiska sportowego – zaznaczył Robert Lewandowski, odbierając nagrodę.

Wybrani zostali także ludzie, którzy przez ostatnie trzy dekady najmocniej wyróżnili się w czterech kategoriach: Polityka, Biznes, Sport i Kultura. Z okazji 30-lecia nagrodą w dziedzinie Sportu wyróżniona została lekkoatletka Anita Włodarczyk, statuetkę w kategorii Kultura odebrała aktorka Katarzyna Figura, a kategorii Biznes – Ryszard Florek, współzałożyciel i prezes firmy Fakro. Za polityczne dokonania nagrodzony został prezydent Lech Kaczyński.

W poniedziałek Polsat przerwał program "Debata Dnia" Agnieszki Gozdyry, aby pokazać przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, który odbierał nagrodę za Lecha Kaczyńskiego.

(AMS, 25.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.