Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TV Republika "w najbliższych tygodniach" z wielogodzinnym pasmem informacyjnym na żywo

Telewizja Republika w 2020 roku miała 1,5 mln zł straty (fot. Paweł Wodzyński/East News)

TV Republika pracuje nad uruchomieniem wielogodzinnego pasma informacyjnego na żywo - ustalił "Presserwis". 

Obecnie program live jest nadawany rano, po południu i wieczorem. Nowy blok "Dzień z Republiką" został już uwzględniony w ramówce stacji na dni powszednie. Rozpoczyna się o 9.30, a kończy o 15. Na razie w jego ramach są nadawane powtórki programów, przeplatane konferencjami prasowymi. Do końca grudnia w tych godzinach pokazywano też telezakupy.

Czytaj też: Dorota Kania prosiła Joachima Brudzińskiego o milion złotych na akcję Telewizji Republika

"To jest nasz kierunek"

- Docelowo pasmo "Dzień z Republiką" będzie pasmem ze studiem na żywo - mówi Przemysław Zbróg, kierownik ds. promocji, eventów i PR w stacji. Jak wyjaśnia, jego start to kwestia najbliższych tygodni. - To jest nasz kierunek, aby TV Republika stała się stacją z informacjami 24h - podkreśla.

Z danych z KRS wynika, że Telewizja Republika SA, nadawca kanału, w 2020 roku uzyskała 15,7 mln zł przychodów ze sprzedaży (mniej o 4 proc. niż rok wcześniej). Według spółki zmniejszenie przychodów wynikało m.in. "ze znaczącego spadku w obszarach telewizji zakupowych, emisji reklam". Spółka miała 1,5 mln zł straty (mniej o 4,4 proc. niż w 2019).

Czytaj też: Współpracownik TV Republika będzie dyrektorem Zachęty

Według Nielsen Media w 2021 roku TV Republika notowała 0,07 proc. udziału w grupie ogólnej (wzrost z 0,05) i 0,01 proc. w komercyjnej 16-49 (bez zmian). Dla porównania TVN 24 uzyskał w zeszłym roku średnio 4,95 proc. w grupie ogólnej i 3,08 proc. w komercyjnej, a Polsat News 1,77 proc. w ogólnej i 1,47 proc. w komercyjnej. 

(MNIE, 24.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.