Dział: PERSONALIA

Dodano: Styczeń 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"GW" o przeszłości Witolda Laskowskiego. Miał być kandydatem na agenta kontrwywiadu PRL

Witold Laskowski w przeszłości był szefem TVP Polonia i dyrektorem radiowej Trójki (screen YouTube.com/MedExpress TV)

W radzie nadzorczej spółki Matic, która kupiła dla CBA system szpiegowski Pegasus, zasiada były dyrektor radiowej Trójki Witold Laskowski. Laskowski - jak twierdzi "Gazeta Wyborcza" - miał figurować w IPN jako kandydat na agencja kontrwywiadu PRL.

"Gazeta Wyborcza" ujawniła w poniedziałek, że Matic została założona przez osoby pracujące w PRL dla milicji i Służby Bezpieczeństwa. Spółka działa od 2001 roku i ma - jak informuje "GW" - koncesję MSW na handel technologiami dla służb i policji oraz na handel bronią.

Czytaj też: Wasz prezes, nasza gazeta. Jak trwałe jest zawieszenie broni w Agorze

Członkiem rady nadzorczej Matic jest Witold Laskowski, który - według "GW" - ma mieć teczkę w IPN i figurować w niej jako kandydat na agenta kontrwywiadu PRL. "W 1983 r. próbował go zwerbować »wydział IV A departamentu II Ministerstwa Spraw Wewnętrznych«. To jednostka kontrwywiadowcza, która śledziła Francuzów i zadających się z nimi Polaków" - czytamy w "GW".

Witold Laskowski od marca 2010 doku do połowy 2021 roku kierował TVP Polonia. Wcześniej pracował w grupie telekomunikacyjni-mediowej MNI SA. W latach 2001-2006 był dyrektorem Programu III Polskiego Radia. Wcześniej (w latach 1988-2000) był moskiewskim korespondentem TVP i prowadził "Panoramę" w Dwójce (2000-2001).

(KOZ, 18.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.